Стан навколишнього середовища у Херсоні перевірила пересувна лабораторія Держпродспоживслужби

Стан навколишнього середовища у Херсоні перевірила пересувна лабораторія Держпродспоживслужби

Стан навколишнього середовища у Херсоні перевірила пересувна лабораторія Держпродспоживслужби Суспільне Херсон

Пересувна лабораторія моніторингу навколишнього середовища та впливу хімічних факторів Херсонської держпродспоживслужби перевірила стан навколишнього середовища.

Юлія Міхіна - провідна інженерка хіміко-токсикологічного відділу херсонської регіональної державної лабораторії:

"Пересувна лабораторія оснащена метеорологічною станцією. Вона вимірює напрямок вітру, силу вітру і кількість пилових частинок. Є пробовідборник, завдяки , якому відбираються проби повітря. По цим каналам поступають на газові аналізатори".

Основні завдання мобільної лабораторії - визначення концентрації забруднюючих речовин у атмосферному повітрі, аналіз води водойм, наявність в них нафтопродуктів та аналіз радіаційного фону у повітрі, розказує провідна інженерка хіміко-токсикологічного відділу херсонської регіональної державної лабораторії Юлія Міхіна. Показники виводяться на монітор комп’ютера через годину, а потім щотри хвилини оновлюються.

Раніше ці дослідження передбачали відбір зразків і відправлення до лабораторії, зараз цей процес відбувається в режимі онлайн, розповів керівник херсонської регіональної державної лабораторії Віталій Дериведмідь:

"Ця машина працює в режимі онлайн. Передає дані з місця і в польових умовах. Оснащена комп′ютером, який передає інформацію в будь яке місце чи штаб".

Лабораторія перевіряла повітря у мікрорайоні Таврійський. За словами інженера-радіолога херсонської регіональної державної лабораторії Володимира Шестопалова повітря тут у нормі:

"Повітря чисте. По графіку ми бачимо стрибок озона, але ще далеко від гранично допустимої норми. Можна сказати , що озон теж у нормі".

Напередодні на вулиці Перекопській зафіксували перевищення двох показників, розказує начальник управління державного нагляду та дотримання санітарного законодавства обласного управління Держпродспоживслужби Тарас Година-Арюпін:

"Лабораторія зафіксувала перевищення в повітрі по двох показниках – це озон та сірководень. Такий стан виявляється і фіксується по всьому світу під час фотохімічних смогів. Це результат взаємодії сонця з тими газами, що є на території міст. Це вихлопи з автомобільного транспорту. Досліджувалося протягом доби. Пікові показники показували по озону в два рази, а сірководню до 14-ти разів. Для того, щоб зробити певні висновки потрібні тривалі дослідження. І висновки дослідних установ".

Ольга Ляшенко, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди