У Рівному запрацювали курси з вивчення української мови. На перше ознайомче заняття 12 квітня зареєструвалося майже чотири десятки слухачів, це як місцеві жителі, так і переселенці. Зі слів викладачів, мета — навчити вільно спілкуватися українською мовою тих, у кого з цим є певні труднощі.
Серед учасників курсів не лише рівняни, а й вимушені переселенці. Харків'янка Ірина Сидельова упродовж 30 років працювала у Харківському художньому музеї і увесь цей час проводила екскурсії та читала лекції російською мовою.
"Останнім часом я ходила на курси в нас у Харкові й займалася, але українською літературною я соромлюсь говорити, з'їжджаю на російську. Тому тут я саме для цього", — розповіла жінка.
Ще одна харків'янка Анна Демченко долучилася до вивчення української для того, аби покращити практику.
"Я звикла все життя говорити російською, і виходячи на вулицю, я вже починаю думати на українській, але говорити не можу. Я відчуваю себе смішною, незграбною. І тому прийшла навчитися говорити тією мовою, яка є мовою моєї Батьківщини", — каже жінка.

Кримчанка Марина Леонтієва прийшла на ці курси не лише аби вивчити мову, а й познайомитися з іншими переселенцями.
"Я стала переселенкою, тому що я приїхала до Києва 24 лютого, коли почалася війна, і от вже місяць живу в Клевані. З 2014 року не мала можливості почути українську мову. Думаю, мені це знадобиться, потрібно", — сказала учасниця курсів.

Організували курс у рівненській школі №15. На нього зареєструвалося 38 людей. Всіх учасників розділять на групи, відповідно до рівня володіння мовою. Загалом має бути 12 занять, кожне з яких присвячене окремій темі.
"Ми кожен день цих курсів продумали як тематичний. Сьогодні в нас день знайомств, у четвер в нас буде день вербової гілки, буде день писанки, день печива, день українського кіно, день української книги, день української пісні, день вишиванки", — повідомила викладачка Мирослава Жовтан.
Сам курс безкоштовний, його ініціювало міське об'єднання товариства "Просвіта".
"Наше завдання — дати початок людині, щоб вона могла на рівні комунікації вільно себе почувати, спілкуючись в місті, в аптеці, в магазині і так далі", — зазначила голова Рівненського об'єднання товариства "Просвіта" Катерина Сичик.
Відбуватимуться заняття двічі на тиждень: у вівторок та четвер.
Читайте також
- Підвело слово “паляниця”: у Рівному СБУ перевіряє затриманого з вибухівкою
- Офіційно: де знаходять роботу вимушені переселенці у Рівному
- На Рівненщині переселенцям роздають набори продуктів від місцевих виробників
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram