Один тест та мотиваційний лист: вступна кампанія-2022 на Черкащині

Один тест та мотиваційний лист: вступна кампанія-2022 на Черкащині

Один тест та мотиваційний лист: вступна кампанія-2022 на Черкащині
Суспільне Черкаси

Попри війну, вступна кампанія в Україні цьогоріч відбудеться. Замість чотирьох тестів ЗНО вступники складатимуть один мультипредметний тест. На більшість спеціальностей потрібен буде лише результат цього тесту та мотиваційний лист, розповів Суспільному секретар приймальної комісії одного із черкаських закладів освіти Андрій Чорній.

Аби стати студентом, потрібно буде відповісти на 60 питань із трьох предметів – українська мова, математика та історія України.

Одинадцятикласниця Аліна Ситник розповіла: спочатку хотіла стати менеджеркою, а потім обрала сферу ІТ:

"Рік готувалася складати ЗНО із чотирьох предметів: англійської, математики, української мови і літератури та географії. Тепер готуюся до історії, бо її зробили обов’язковим предметом".

Один тест та обов'язкова історія: вступна кампанія на Черкащині-2022
Суспільне Черкаси

Як роз’яснили в центрі оцінювання якості освіти, і у блоці з української мови, і у блоці з математики буде по 20 завдань. З-поміж них треба буде вибрати одну правильну відповідь або ж встановити логічні пари. Правильна відповідь – це плюс один бал.

Актор драматичного театру Павло Гончаров разом із колегою планує вступати до університету.

Один тест та обов'язкова історія: вступна кампанія на Черкащині-2022
Суспільне Черкаси

"Вирішили вступити на третій курс ЧНУ – менеджмент соціально-культурної діяльності", – розповів він.

Якщо тести з української мови та історії України актор завчасно вчив, то з третім предметом, математикою, не все так просто:

"Додалася математика. Це досить складно, зважаючи на те, що ми гуманітарії. Згадувати те, що було 30 років тому. Сподіваюся, в математиці за цей час мало що змінилося".

Вибір предметів для тестування міністр освіти і науки Сергій Шкарлет пояснив так:

"Математика і українська мова мають найбільшу прогностичну валідність щодо спроможності навчання абітурієнту за будь-якої спеціальності. Щодо історії України – під час цієї навали, цієї агресії історія України є визначальним генокодом українства".

Мультипредметний тест абітурієнти складатимуть орієнтовно у липні. В центрі оцінювання якості освіти для тренування та підготовки радять використовувати як ЗНО минулих років, так і шкільні підручники та посібники, або ж інтернет-ресурси.

Охочим взяти участь у тестуванні необхідно зареєструватися на сайті центру оцінювання якості освіти. Зробити це можна до 19 квітня, розповів відповідальний секретар приймальної комісії одного із черкаських закладів вищої освіти Андрій Чорній:

"Або в пошуковику забити «Зареєструватися на ЗНО» і зареєструватися згідно з наведеною формою. Хочу застерегти вступників, що станом на сьогодні можна приносити сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 років, але не визначено порядок порівняння тих дисциплін, які не є математикою та історією. Тому рекомендую вступникам минулих років, або цьогорічним, обов’язково зареєструватися".

Один тест та обов'язкова історія: вступна кампанія на Черкащині-2022
Суспільне Черкаси

За словами пана Андрія, цьогоріч вступникам цього року буде простіше, адже на більшість спеціальностей потрібен буде лише результат мультипредметного тесту та мотиваційний лист. Лише на спеціальності такі як дизайн буде ще й творчий конкурс. Та все ж, пояснив секретар приймальної комісії, точний порядок вступу має бути на початку травня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок