Через карантин на Волині бракує донорів крові

Через карантин на Волині бракує донорів крові

Через карантин на Волині бракує донорів крові UA.Волинь

У шість разів зменшилася кількість донорів, які здають кров, каже директор обласного центру служби крові Юрій Кременець. З його слів, через карантинні заходи в державі, людям нічим дістатися до закладу.

Якщо ситуація не зміниться найближчим часом, зі слів директора, з’явиться нестача еритроцитної маси. Юрій Кременець каже: лікарні потребують препаратів крові на тому ж рівні, що й раніше. Зменшувати кількість донорів, які щодня здають кров, не можна.

У цьому залі у донорів беруть цільну кров. Її використовують під час операцій і для лікування важкохворих. У донора Миколи Придатка група крові - перша плюс. Каже приїхав у Луцьк в обласну службу крові із Каменя-Каширського.

Через карантин на Волині бракує донорів кровіUA.Волинь

Через карантин на Волині бракує донорів крові

Донор Микола Придатко: "Прийшов допомогти своєму другу, у нього хвора дитина, онкохвора, потрібно здати кров. Своєю машиною добиралися сюди. Я розумію, що транспорт не ходить, але, якщо треба здати кров, то можна добратися до Луцька. Це не є так далеко, 150 кілометрів."

У Миколи Придатка беруть 510 мілілітрів крові, розповіла завідувачка відділення заготівлі крові та її компонентів Надія Воробей.

Завідувачка відділення обласного центру служби крові Надія Воробей: "Одна ця доза, що зараз стандартно донор здасть може врятувати три життя, ми одразу отримуємо три компоненти крові."

Через карантин на Волині бракує донорів кровіUA.Волинь

Через карантин на Волині бракує донорів крові

Надія Воробей розповідає: цільну кров розділяють на еротроцити і плазму, за потреба роблять тромбомасу. Усі компоненти крові проходять карантин і перевірку. Завідувачка відділення комплектування донорських кадрів обласного центру служби крові Любов Максим’юк говорить: донорів перед забором крові обстежують.

Завідувачка відділення обласного центру служби крові Любов Максим’юк: "Ми стараємося, щоб донори до нас заходили у масках і рукавичках. Із температурою ми, звичайно, не приймаємо. Лікар питає донора чи не був донор за межами України протягом останнього місяця. Чи не турбували нежить, температура, інші захворювання інфекційні."

Директор обласного центру служби крові Юрій Кременець каже: брак препаратів крові буде відчутним, якщо не збільшиться кількість донорів.

Директор обласного центру служби крові Юрій Кременець: "Ситуація є трошки проблематична із донорами, якщо у нас раніше до карантину і відповідно до введення надзвичайної ситуації вдень приходило 60-70 донорів на здачу крові, то на даний момент вона зменшилася до десяти."

Зі слів директора, донорам нічим дістатися до центру, щоб здати кров. Кількість препаратів крові, яку потребують лікарні в області, не зменшилася.

Директор обласного центру служби крові Юрій Кременець: "Вони у нас як брали компоненти і препарати крові, так і беруть далі. От вчора була ситуація в обласній лікарні: потрібно було у швидкому порядку другу мінус, лишалося два гемокони, один передали. Бажано, щоб люди проявили свідомість. Бо на лікарняному ліжку і у важкій ситуації може опинитися кожен із нас."

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди