Мер Балаклії Столбовий виїхав до РФ — Харківська ОВА

Мер Балаклії Столбовий виїхав до РФ — Харківська ОВА

Мер Балаклії Столбовий виїхав до РФ — Харківська ОВА
Балаклійський міський голова Іван Столбовий. Фото: Харьков Live/Telegram

Балаклійський міський голова Іван Столбовий, за інформацією української влади, залишив територію громади та виїхав до РФ.

Про це в інтерв'ю "Фактам", опублікованому 7 квітня, сказав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"За нашою інформацією, мер Балаклії зі своєю сім’єю залишив це місто і виїхав на територію Росії. На жаль, ми такі факти маємо, і я переконаний, ці люди понесуть справедливе та жорстке покарання за свої дії, за зраду України і кожного мешканця населеного пункту", — сказав Синєгубов.

За його словами, щодо Столбового є кримінальне провадження, тривають слідчі дії, наслідком яких, на переконання Синєгубова, стане оголошення підозри.

Що відомо

  • 26 лютого Іван Столбовий підтвердив, що до Балаклії наближаються російські військові. 28 лютого стало відомо, що місто зазнало авіаударів.
  • Російські війська зайшли до Балаклії на початку березня. Попри це протягом кількох тижнів міський голова роздавав гуманітарну допомогу від підприємств та волонтерів, регулярно повідомляв про свою діяльність у соцмережах. Напередодні стало відомо, що мера Балаклії, його заступника та начальника відділу затримали окупанти. Зв'язок з ним обірвався.
  • 28 березня стало відомо, що Столбового звільнили, він неушкоджений та вільно пересувається тимчасово окупованим містом. У мережі тим часом з’явилося відео з Іваном Столбовим, на якому він повідомляє жителям, що ухвалив рішення залишатися у місті, "хоча була можливість поїхати на західну Україну, кудись ще". Він також сказав, що "сьогодні повністю Україна вже нічого не дає" і запропонував жителям вирішувати, брати "гуманітарну допомогу" від російських військових чи ні.
  • Голова Харківської військової адміністрації Олег Синєгубов засудив дії мера Балаклії: "Він зрадив інтереси країни, зрадив українських захисників та односельчан. Іван Столбовий зараз збирається працювати з тими, хто вбиває наших людей та руйнує наші міста".
На початок