До Запоріжжя прибули евакуаційні колони з Бердянська, Мелітополя та інших міст області

До Запоріжжя прибули евакуаційні колони з Бердянська, Мелітополя та інших міст області

Доповнено
До Запоріжжя прибули евакуаційні колони з Бердянська, Мелітополя та інших міст області
Фото: Суспільне Запоріжжя

По гуманітарних коридорах з Бердянська і Мелітополя на власному транспорті до Запоріжжя доїхали 1 431 людина. Також до Запоріжжя прибула евакуаційна колона автобусів з Бердянська та Мелітополя. Точні дані про кількість людей, які прибули, уточнюється.

Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук та кореспонденти Суспільного, які зустрічали колону.

З людей, яким вдалося евакуюватись на власному транспорті: 771 людина з Маріуполя та 670 мешканців міст Запорізької області: Бердянська, Мелітополя, Пологів, Оріхова та Василівки.

Близько 23:00 до Запоріжжя прибула евакуаційна колона автобусів з Бердянська, якими евакуювались маріупольці та автобусів, які сьогодні виїхали з Мелітополя. Про це повідомляє кореспондент Суспільного Запоріжжя.

Близько 23 години до одного із торговельних центрів Запоріжжя автобусами прибули переселенці із Маріуполя, Мелітополя, Токмака та Бердянська. Серед пасажирів діти, жінки, літні люди, чоловіки та хатні тварини. Люди відмовлялися спілкуватися із пресою, пояснюючи це тим, що дуже втомилися дорогою.

"Як взагалі дорога? Ви звідки? – Ой, дуже тяжка. З Маріуполя. – Скільки часу їхали? – То ми ввечері загрузилися, спали в автобусі, а потім поверталися у село за іншими людьми. – Які плани далі? – Не знаю. – Перші? Поїсти та попити?- Так, відпочити, поїсти, попити. Бо сім’я, діти зморені. Помитися", – розповідає житель Маріуполя Віталій.

Водій з Дніпра Сергій каже: людей забирав під Бердянськом. Чоловік розповідає: тримали довго на блокпостах.

"Багато автобусів і багато тримали. – А хто тримав? – Росгвардія там, дітвора ще всіляка. – Пояснювали причину, чому так? – Ну, оглядали, виводили людей, там татуювання перевіряли, телефони забирали".

Також з цією колоною прибули люди на власному автотранспорті. Як повідомили Суспільному співробітники Нацполіції області, до обласного центру прибуло 48 автобусів та 200 автомобілів. За словами начальника управління по роботі з молоддю та сім'єю Запорізької міської ради Олексія Савицького, загалом до міста дісталися 3414 людей. Всі вони мали змогу переночувати у дитячих садках Запоріжжя.

Окрім того, із Запоріжжя до Бердянська сьогодні доїхали 10 автобусів, які довезли 80 тонн гуманітарної допомоги. Завтра зранку вони продовжать евакуацію маріупольців.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок