Росіяни пропонують мешканцям Мелітополя евакуюватися в Крим — міський голова Федоров

Росіяни пропонують мешканцям Мелітополя евакуюватися в Крим — міський голова Федоров

Росіяни пропонують мешканцям Мелітополя евакуюватися в Крим — міський голова Федоров
Мешканці Мелітополя зібрались для евакуації до Запоріжжя. Фото: Запорізька ОВА

Російські окупанти чинять перепони мешканцям Мелітополя для виїзду на підконтрольну Україні територію. Натомість пропонують їм виїжджати в Крим.

Про це в телемарафоні UA: Разом сказав міський голова Мелітополя Іван Федоров.

За його оцінками в місті залишається близько 70-75 тис. людей, окупанти роблять все, щоб люди не виїжджали з Мелітополя. Гуманітарний конвой із Запоріжжя добирається до міста дві доби, хоча зазвичай ця дорога займає 3-4 години.

Міський голова додає, що росіяни навмисне затримують людей, щоб використовувати мелітопольців як заручників та окуповувати місто.

"Неофіційні маршрути вони також перекривають, не пускають людей, всіх відправляють лише на Крим. Кажуть, що в Крим можна виїхати без проблеми. Але наші люди не хочуть їхати в Крим, вони хочуть їхати в Україну", — каже Федоров.

Як раніше повідомляло Суспільне, 31 березня з третьої спроби, гуманітарний конвой, що прямував до Мелітополя зміг туди потрапити — це 12 автобусів для евакуації людей, завантажені гуманітарною допомогою. Проте гуманітарну допомогу забрали окупанти, зазначила Ірина Верещук. Вона зазначила, що ведуться перемовини, щоб автобуси повернули й мешканці Мелітополя виїхали до Запоріжжя.

Евакуація мешканців міста була запланована на ранок 1 квітня.

За інформацією місцевого телеграм-каналу "Ріа-Мелітополь" з учорашнього дня на виїзд записалося 1000 людей, але для них доступні лише 6 автобусів. Окрім того, для участі у конвої зареєструвалися близько 280 приватних авто.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок