На Івано-Франківщині працевлаштували 59 вимушених переселенців. Які професії затребувані

На Івано-Франківщині працевлаштували 59 вимушених переселенців. Які професії затребувані

На Івано-Франківщині працевлаштували 59 вимушених переселенців. Які професії затребувані
Фото: Pexels/Tirachard Kumtanom

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну центри зайнятості в Івано-Франківській області працевлаштували 59 переселенців. Усього до служб звернулися 682 людини. Про це повідомила заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко.

За її словами, зараз на Івано-Франківщині є понад 500 актуальних вакансій.

"Найбільша потреба наших роботодавців є у спеціалістах за професіями: швачка, водій, кухар, фармацевт, продавець, продавець-консультант, офіціант, адміністратор, бухгалтер, тракторист, робітник із благоустрою, охоронець", – розповіла Людмила Сірко.

З її слів, середня зарплата працівників на ці вакансії становить від 6 500 грн до 14 000 грн – усе залежить від обсягу і складності роботи.

"Найбільша кількість вакансій є в Івано-Франківському міському центрі зайнятості та Яремчанській, Калуській, Тисменицькій, Коломийській, Галицькій, Косівській, Рогатинській філіях", – повідомила Людмила Сірко.

На Прикарпатті 136 переселенців отримали статус безробітного, розповіла заступниця голови обласної військової адміністрації. Для тих людей, які вперше шукають роботу або пропрацювали менш як шість місяців упродовж року, уряд спрямує допомогу за безробіттям – 1 000 грн на місяць.

"1 800 грн допомоги через безробіття призначають тим, хто працював більш ніж пів року. Допомогу встановлюють у залежності від трудового стажу і статті звільнення. Вона може бути мінімально 1 800 грн, максимально – 9 924 грн у місяць", – розповіла Людмила Сірко.

Для переселенців, які хочуть освоїти виробничі професії, Івано-Франківський обласний навчально-курсовий комбінат житлово-комунального господарства проводить набір на навчання. З переліком професій можна ознайомитися за посиланням.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок