У Мелітополі окупанти планують розпочати навчальний процес за стандартами держави-агресора

У Мелітополі окупанти планують розпочати навчальний процес за стандартами держави-агресора

У Мелітополі окупанти планують розпочати навчальний процес за стандартами держави-агресора
Фото: Vadim Novikov/1ua.com.ua

Російські окупанти планують запровадити навчальний процес у закладах загальної середньої освіти та у закладах професійно-технічної освіти за стандартами держави-агресора починаючи з квітня 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Мелітопольської міської ради з посиланням на інформацію спецслужб.

За наявною інформацією, освітянам, які погодяться викладати російською мовою та за освітянськими стандартами РФ, обіцяють виплати у російських рублях.

Мелітопольська міськрада наголошує, що така практика з боку українських педагогів буде вважатися колабораціонізмом та є кримінальним злочином, що карається згідно з законом.

Натомість директорка мелітопольського промислово-економічного коледжу Олена Шапурова змушує своїх студентів повернутися до очних занять в окупованому місті. Про це журналістам Суспільного розповіла мати однієї зі студенток навчального закладу, ім’я якої з міркувань безпеки ми не розголошуємо.

"Надійшло повідомлення щодо навчання, що з 4 квітня дітям потрібно виходити на очне навчання в Мелітопольський професійно-економічний коледж. Звісно, ми почали скаржиться, діти почали писати листи директору училища Олені Шапуровій. Вона намагається пояснити, що ніхто українську мову не прибиратиме з програми, дипломи діти отримають українською мовою. Але якщо діти не приїдуть на заняття, то вони ставитимуть "н", а після просто відрахують".

За словами жінки, директорка закладу повідомила, що навчання хоче відновити в обов’язковому порядку, попри те, що багато дітей не місцеві:

"Вони перебувають на окупованих територіях. Звісно, всі хочуть аби їх діти отримали освіту, отримали диплом, але ж куди їхати? Звісно, ми не відпускатимемо дітей на окуповану територію. Студентам цього закладу 15-19 років. Вони живуть там в гуртожитку. Ну хто відпустить туди свою дитину?", — каже жінка.

Раніше Суспільне повідомляло, що з 30 березня в освітніх закладах Запоріжжя та в громадах Запорізького району планують відновити навчання у дистанційному форматі. Що стосується громад тимчасово окупованих територій, а саме Бердянського, Мелітопольського, Пологівського та Василівського районів, там, згідно з наказом голови Запорізької ОВА, вимушені канікули продовжать до 1 травня.

Читайте також: У Мелітополі викрали начальницю управління освіти — міський голова Федоров

"Нас відрізано взагалі від світу", — мешканка Мелітополя про те, як живуть зараз в окупованому місті

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок