Під час війни в одеському зоопарку залишили майже 300 домашніх тварин. ВІДЕО

Під час війни в одеському зоопарку залишили майже 300 домашніх тварин. ВІДЕО

Ексклюзивно
Під час війни в одеському зоопарку залишили майже 300 домашніх тварин. ВІДЕО
Суспільне Одеса

Від початку війни в одеський зоопарк привезли близько 150 гризунів, 100 птахів та 50 рептилій. Стільки тварин залишили власники, які вимушено покинули свої домівки через війну в Україні. Про це кореспондентам Суспільного розповів директор установи Ігор Біляков.

В одному з приміщень звіринцю розмістили кроликів, морських свинок, хом‘яків, щурів та білок. Завідувачка ботаніко-господарським відділом Оксана Фунтова каже - власники частини з цих тварин залишили їх в зоопарку назавжди.

"Достатньо багато людей, які привезли своїх тваринок, вони сказали: "Ми повернемося, будь ласка, зберігайте наших тваринок, годуйте їх, любіть, беріть на руки, приділяйте увагу". Але, є ті, які їдуть назавжди, або не впевнені, що колись повернуться й будуть забирати тваринку. Таких тварин можемо подарувати жителям нашого міста", – сказала працівниця зоопарку.

Жінка розповіла, самиця сіамського пацюка, яку також залишили власники, нещодавно народила п‘ять малюків.

"Це пацюк дамбо, сіамський пацюк. Така мила дама, яка не вперше стала мамою, тому що по її зовнішньому вигляду це було одразу зрозуміло. Вона привела малюків, зараз вона за ними дуже добре дбає. Малюки вже підросли в нас і відкрили очі навіть, тому через деякий час ми зможемо їх комусь подарувати, бо вона залишилася без сім‘ї, за нею не повернуться", – розповіла Оксана Фунтова.

Поповнення сталося також в сім‘ї морських свинок.

Також до зоопарку принесли понад ста птахів. Їх тримають в окремих приміщеннях. Завідувачка наукового відділу Ольга Павлова піклується про папуг. За її словами, зміна звичного місця проживання для них – це стрес. Деякі з птахів – ручні.

"Сенегальський папуга контактний. Він в нас, поки що без імені, просто Красунчик. Ми намагаємось надавати увагу кожній пташці", – поділилась Ольга Павлова.

Гризуни, птахи та рептилії. Під час війни в одеському зоопарку залишили майже 300 тварин
Ручний папуга. Суспільне Одеса

Наразі одеський зоопарк відкритий для відвідувачів щодня з дев‘ятої ранку до шостої вечора.

"У воєнний час потрібно давати людям цей заряд позитиву, позитивних емоцій. Саме безпечне місце для наших тварин – це наш одеський зоопарк. Тому, що у нас є запаси кормів. Вже настала весна, у нас колектив на місці, є ветеринарні препарати, є лікарі. Ми живемо зараз тут, в цьому зоопарку", – розповів директор звіринцю Ігор Біляков.

Гризуни, птахи та рептилії. Під час війни в одеському зоопарку залишили майже 300 тварин
Суспільне Одеса

Що відомо

  • Під час війни одеський зоопарк почав приймати домашніх тварин.
  • Одеський зоопарк не планують евакуювати, транспортування та седація тварин несуть занадто багато ризиків.
  • Працівники Одеського зоопарку отримали гуманітарну допомогу для тварин від європейських звіринців.
  • 26 березня одеський зоопарк відкрили для відвідувачів.
  • Одесити мали можливість побачити поповнення потомства у сірої угорської корови.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок