Як працює громадський транспорт у Сумах

Як працює громадський транспорт у Сумах

Як працює громадський транспорт у Сумах
Суспільне Суми

Приватні автобуси у Сумах перестали курсувати з початку повномасштабного наступу російських військ. Тролейбуси востаннє виїхали на лінії 3 березня. Пізніше автобуси виконували тільки спецрейси, а тролейбуси залишались у ДЕПО, бо для них не вистачало напруги у мережі. Перші маршрутки у місті почали перевозити пасажирів з 26 березня.

Сумчанин Юрій розповідає: "Треба був транспорт, але ж ви бачите, яка ситуація в країні. Тому ми все розуміємо і приймаємо як належне. А зараз стало краще, все налагоджується".

Людмила теж із Сум, говорить, що відсутність транспорту у місті дуже відчувалась: "Треба продукти якісь купити, і я думаю, оця війна вона людей дуже зближує. От я виходжу мені треба кудись їхати, руку підняла і мені зупинять. Завжди, ніколи такого не було, щоб я там годину, дві стояла. Буквально 5-10 хв, проїжджають люди і беруть".

Геннадій – працює водієм на маршруті №13, вперше з початку нападу на Сумщину виїхав працювати минулої п’ятниці. Тепер, говорить, на цьому рейсі курсує 5 автівок: "Люди вже задоволені, питають, дякуємо. Вчора вже було веселіше, Сьогодні ще більше. Я наїздив до 5 годин, воно ж там комендантська година, люди намагаються до обіду. А потім вже менше і менше, все залежить від пасажиропотоку".

Як працює громадський транспорт у Сумах
Суспільне Суми

З понеділка — 28 березня пасажири матимуть змогу скористатися і комунальним транспортом. Але схеми руху деяких з них змінені.

Ірина Крячко — речниця КП "Електроавтортанс" розповідає: "За звичайними схемами будуть курсувати тролейбуси 15 та 15А. За частково зміненими схемами будуть курсувати тролейбуси за маршрутом №1 з автовокзалу до 12 мкрн. Маршрути тролейбусні 5 та 5А будуть курсувати у напрямку залізничного вокзалу. В інший бік тролейбус буде курсувати у напрямку Центрального ринку, через вулицю Харківську у напрямку центрального ринку. Також, буде курсувати зі зміненою схемою тролейбус №7. Посадка і висадка пасажирів буде здійснюватись від зупинки 26 школа. Далі через центральний ринок, розворот по проспекту Шевченка і далі за маршруту напрямку Хіммістечка".

За словами Ірини Крячко, на лініях працюватиме 8 тролейбусів з 7:00 до 17:00, з інтервалом руху від 30 до 60 хвилин. Цей час може змінюватися в залежності від ситуації по місту. Комунальні автобуси залишаються задіяні у перевезенні людей по "гуманітарних коридорах" та  спецрейсах. На період воєнного стану проїзд у комунальному транспорті безоплатний.

Читайте також

  • Овочі, ковбаса та засоби гігієни – сумчани отримують гуманітарні пакунки.
  • Святослав Вакарчук на Сумщині зустрівся з військовими та журналістами.
  • Тростянець на Сумщині звільнили від російських окупаційних військ.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок