На Запоріжжі військова адміністрація заборонила плавати на маломірних суднах та рибалити

На Запоріжжі військова адміністрація заборонила плавати на маломірних суднах та рибалити

На Запоріжжі військова адміністрація заборонила плавати на маломірних суднах та рибалити
Фото: Unsplash

У Запорізькій області на час воєнного стану заборонили пересуватися маломірними суднамиМале/маломірне судно — моторне судно з корпусом довжиною до 24 метрів та вітрильне судно з корпусом довжиною від 2,5 до 24 метрів валовою місткістю менш як 80 одиниць (за винятком суден, що перевозять більше 12 пасажирів, суден, що перевозять небезпечні вантажі, буксирів, штовхачів, криголамів, поромів, суден допоміжного та технічного флоту), а також водні мотоцикли (гідроцикли). та ловити рибу на Дніпрі, Дніпровському та Каховському водосховищі.

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.

Як йдеться у повідомленні, відповідне розпорядження у ЗОВА видали, щоб військові Збройних сил України та Нацгвардії могли виконувати завдання та не допускати пересування військ рф на водних об'єктах області. Адже частина узбережжя річки Дніпро та Каховського водосховища розташовані на тимчасово окупованій території.

"Існує вірогідність розміщення ворогом мін на водних об’єктах та мінування прибережних територій. Тому жителі області мають усвідомлювати, що на тимчасово окупованих територіях шляхи під’їзду та узбережжя ставків та малих річок можуть бути небезпечні. Тому заради безпеки життя варто утриматись від їх відвідання", — зазначають у ЗОВА.

Так, згідно із розпорядженням Запорізької обласної військової адміністрації від 26.03.2022 № 134 "Про заборону навігації для маломірних суден та вилову водних біоресурсів на водних об’єктах у межах Запорізької області на час воєнного стану" і фізичним і юридичним особам заборонено переміщення маломірних суден на водних об’єктах області.

Заборонена і промислова і любительська (спортивна) риболовля на Каховському та Дніпровському водосховищах та річці Дніпро. Однак, ловити рибу на ставках, озерах та малих річках дозволяється.

За дотриманням обмежень слідкуватиме водна поліція та рибоохоронний патруль. У разі порушення вимог розпорядження у воєнний час передбачена кримінальна відповідальність, а також вилучення маломірних суден для потреб Збройних сил України.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Вибір редакції

На початок