"Мрія Юлі": виш США відкриває програму для школярів з України пам'яті загиблої харків'янки

"Мрія Юлі": виш США відкриває програму для школярів з України пам'яті загиблої харків'янки

"Мрія Юлі": виш США відкриває програму для школярів з України пам'яті загиблої харків'янки
up-study.ua

Кафедра математики Массачусетського технологічного інституту організовує безплатну освітню програму з математики для старшокласників з України. Проєкт почали у пам'ять про загиблу студентку з Харкова, волонтерку Юлію Здановську.

Про проєкт написали на сайті кафедри університету. Зазначається, що це програма для обдарованих учнів 9-11 класів. На заняттях будуть вивчати поглиблені математичні теми під наставництвом аспірантів кафедри університету. Програма буде доступна українською, російською та англійською мовами.

"Юліїна мрія — це безплатна програма для розвитку математики та досліджень, що призначена для обдарованих школярів (9-11 класи) з України. За цією програмою студенти збиратимуться онлайн раз на тиждень у невеликих групах, щоб вивчати поглиблені математичні теми, які виходять за межі шкільної програми, або працювати над математичними дослідницькими проєктами під керівництвом університетських наставників з-поміж аспірантів факультету математики Массачусетського технологічного інституту та спеціалістів з математики", — йдеться у повідомленні на сайті.

Заявку на участь у програмі можна подати до 12 квітня. За умовами програми, до заявки треба додати своє розв'язання набору математичних задач. Рішення можна писати українською, російською чи англійською, надрукувати або написати від руки та відсканувати.

"Будь ласка, пишіть не тільки відповіді, а й докази (і часткові рішення/результати/ідеї, якщо ви не можете повністю вирішити завдання). Окрім процесу вступу, ваші рішення будуть використані, щоб вирішити, які проєкти будуть вам найбільше пасувати, якщо вас приймуть", — йдеться в описі умов вступу на програму.

Рішення просять надіслати бажано у форматі PDF, назвати його так: "Прізвище-рішення.pdf".

"Ви можете використовувати будь-які ресурси для розв'язання цих задач, крім допомоги інших людей. Це означає, що ви можете користуватися калькуляторами, комп’ютерами, книгами та Інтернетом. Однак, якщо ви переглядаєте книги чи інтернет-сайти, будь ласка, дайте нам посилання", — пишуть організатори.

Організатори закликають розв'язати якомога більше завдань (усього їх п'ять), проте кажуть, що варто подаватися і тим, хто повністю або частково вирішив принаймні три (для учнів 10-11 класів) і принаймні дві (для учнів 9 класів) задачі. Посилання на задачі — тут.

Заняття планують почати наприкінці квітня, йдеться у повідомленні. Програма діятиме до літа та осені 2022 року з можливим продовженням до весни 2023 року.

Контактна особа для питань, вказана в анонсі програми — координатор програми "Мрія Юлії" Дмитро Матвієвський (e-mail: [email protected]).

Що відомо

  • "Мрія Юлії" присвячений пам’яті Юлії Здановської, 21-річної української студентки-математикині, срібної призерки Європейської олімпіади з математики для дівчат 2017 року, яка загинула від випущеної російської ракети в Харкові на початку березня. Програма буде втілена в рамках Програми досліджень математики, техніки та природничих наук для старшокласників Массачусетського технологічного інституту.
На початок