19 котів та 9 собак шукають господарів: на Вінниччині жінка прихистила тварин

19 котів та 9 собак шукають господарів: на Вінниччині жінка прихистила тварин

19 котів та 9 собак шукають господарів: на Вінниччині жінка прихистила тварин
Волонтерка Юлія Бартащук з Бару прихистила 19 котів та 9 собак. Фото: Суспільне

Волонтерка Юлія Бартащук із Бару лікує та шукає нових власників для покинутих домашніх тварин. Наразі під її опікою 19 котів і 9 собак. Каже, від початку повномасштабного вторгнення, вуличних тварин у місті побільшало.

Котів та собак на тимчасовий догляд приносять люди, які виїжджають за кордон. Як правило, за ними не повертаються. Жінка шукає для них нові домівки та власників. Про це розповіла Суспільному.

"Не розумію людей, які беруть із собою речі, а тварин кидають. Для мене краще не взяти якусь торбу, але взяти свого чотирилапого друга, який, на відміну від людини, ніколи не зрадить. Вони страждають, розуміють, плачуть. Я б не змогла змиритися із тією думкою, що я поїхала, а моя тварина вдома голодна", — говорить Юлія Бартащук.

Одна із улюбленців — піврічна собака Боні, яку на вулицю викидали двічі. Уперше — цуценям, вдруге, коли почалася війна. У тварини запальний процес в слизовій тонкого кишечника. Їй щодня необхідні крапельниці.

"Боні забрали в хорошу родину. Але люди виїхали і залишили її на свою маму, яка, певне, тварин не любить. Почала перекидати цю собаку за паркан сусідам, на вулицю виставляти", — розповідає Юлія Бартащук.

Частина тварин живуть на подвір’ї у будках. Решта — в хаті. Гроші на корм, ліки та операції для них допомагають зібрати небайдужі.

Від початку війни Юлія прилаштувала 5 котів і одну собаку, яких через переїзд за кордон покинули господарі. Решту — тих, що сама забрала з вулиці, щойно вилікує, теж влаштує у нові домівки.

Читайте також

  • З Донеччини у Вінницю. Історія двох кішок, які їхали до своєї господарки
  • "Хто не годує свою армію — годує чужинську". Вінничанка готує гарячі обіди для військовослужбовців
На початок