В'язень нацистських концтаборів загинув від російського снаряду у Харкові

В'язень нацистських концтаборів загинув від російського снаряду у Харкові

В'язень нацистських концтаборів загинув від російського снаряду у Харкові
twitter.com/Buchenwald_Dora

У Харкові внаслідок російських обстрілів загинув колишній в'язень нацистських концтаборів Борис Романченко. Родичі загиблого потребують допомоги з похованням.

96-річний Борис Романченко загинув внаслідок влучання снаряду у квартиру на Північній Салтівці, розповіла Суспільному його онука Юлія Романченко.

"Потрапив снаряд у квартиру, згоріло повністю все. Залишилися тільки кістки на панцерній сітці ліжка, як він і лежав. У тій квартирі на Салтівці прожив понад 30 років, останнім часом жив сам. Я пропонувала йому виїхати, але він відмовлявся. Він погано ходить, погано чує, не погодився їхати", — розповіла Юлія.

Вивезти дідуся і поховати належним чином нині складно. Північна Салтівка — під обстрілами.

"Просто такі суми — 23-25 тисяч просять (приватні організації — ред.), щоб поховати, а щоб забрати тіло — близько п'яти тисяч гривень. Звернулася до муніципальних служб — чекати кілька місяців. Я хочу дідуся поховати", — сказала онука.

Борис Романченко пережив Голодомор і був в'язнем кількох концтаборів. Про його смерть написали у Twitter меморіалу Бухенвальд та Дора-Міттельбау.

Юлія розповідає, дідусь часто переповідав їй історії зі свого минулого: "Він їздив до Німеччини, його там з почестями зустрічали. На його честь є й пам'ятник перед музеєм у Німеччині. Жив у голоді... Був у концтаборі Дора — звідти втік дивом. А потім опинився у Бухенвальді. Відслужив і п'ять років в армії. Багато чого розповідав, багато історій. Є його рукопис, щоправда, не знаю, чи зберігся він у батька, чи ні. Книжку дідусь видавати не планував, просто хотів, щоб після нього лишилась якась пам'ять".

У сюжеті медіагрупи "Об'єктив" у 2010 році Романченко згадував: "Зранку просиналися і засинали з відчуттям голоду. От би крихту хліба, крихту хліба".

"Він завжди мене підтримував, я всі канікули в нього в гостях проводила. Дідусь навчив мене читати та писати, всьому мене навчив", — розповіла Суспільному Юлія Романченко.

Як повідомили у пресслужбі Харківської міськради, Ігор Терехов доручив допомогти родині вивезти з Північної Салтівки та поховати 96-річного Бориса Романченка коштом міської ради.

Що відомо

  • Від початку вторгнення РФ в Україну найбільших руйнувань внаслідок обстрілів Росії у Харкові зазнав район Північної Салтівки, обстріли там не припиняються й досі.
На початок