Вакансії, безробітні та облік переселенців: яка ситуація в одеських центрах зайнятості

Вакансії, безробітні та облік переселенців: яка ситуація в одеських центрах зайнятості

Ексклюзивно
Вакансії, безробітні та облік переселенців: яка ситуація в одеських центрах зайнятості
Volynnews.com

В одеських центрах зайнятості стало вдвічі менше вакансій, ніж було під час карантину. Про це кореспондентці Суспільного розповіла заступниця начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Одеського обласного центру зайнятості Світлана Помукчинська.

Наразі люди звертаються до центрів у пошуках роботи, а не для того, щоб стати на облік і отримувати допомогу з безробіття.

"Звичайно, люди кажуть: "мені будь-яку роботу, я вже не звертаю увагу на те, що в мене є вища освіта, я працював держслужбовцем, то от сьогодні шукають будь-яку роботу – кваліфіковану і не кваліфіковану", – зазначила Світлана Помукчинська.

Вакансій стало вдвічі менше

За даними центрів, в Одеській області є актуальними 1 600 вакансій. Минулого року було близько 3 000. Найбільша проблема з працевлаштуванням в Одесі, там вакансій стало вдвічі менше.

"Актуальними на сьогодні по Одеському міському центру зайнятості 280 вакансій, в Суворовському близько 200-400 вакансій. Отже, це, якщо навіть казати та порівнювати ті роки карантину – це дуже мало", – розповіла Світлана Помукчинська.

Робота для переселенців

З 24 лютого 2022 року в Одеському обласному центрі зайнятості зареєстрували 1 052 вакансії. Переважно це професії вантажників, двірників, медичних працівників та робітників сільського господарства.

Світлана Помукчинська зазначила, що переселенці, які приїхали в Одеську область з інших міст України, не бажають реєструватися як безробітні. Вони просять про допомогу у працевлаштуванні.

"Для всіх, хто приїхав і має відповідні документи – паспорт, код, пошук роботи здійснюється згідно з чинним законодавством, і там ніяких перепон не було. І роботу може людина шукати без якогось додаткового підтвердження професійного досвіду чи чогось такого. Зараз в цьому плані немає ніяких обмежень", – додала Світлана Помукчинська.

Також переселенцям, які не мають паспорту та ідентифікаційного коду, допомагають відновити втрачені документи. Наприклад, відновлюють їх в мобільному додатку "Дія".

Читайте також

  • В Одеській області запустять цілодобову гарячу лінію
  • На підтримку України: до Одещини надійшли малюнки від польських дітей
  • Двадцять другий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок