"Ми їхали сюди три доби", – мешканка Одеси про евакуацію з Маріуполя до Запоріжжя

"Ми їхали сюди три доби", – мешканка Одеси про евакуацію з Маріуполя до Запоріжжя

"Ми їхали сюди три доби", – мешканка Одеси про евакуацію з Маріуполя до Запоріжжя
Фото: Суспільне Запоріжжя

Готували їжу на багатті, мерзли та ночували у підвалі – такими спогадами поділилася одеситка Наталя Жукова, яка понад три тижні разом із маленькими дітьми перебувала у Маріуполі. 17 березня жінка дісталася Запоріжжя. З нею поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Жителька Одеси Наталя Жукова приїхала до Маріуполя 20 лютого, аби відвідати рідних. Жінка розповідає, що після 24-го лютого, коли почалися обстріли, можливості повернутися додому довгий час у неї не було. Вчора Наталя разом із дітьми дісталася до Запоріжжя.

"Сусіди почули, що збирається колона, і швидко зібралися, у кого були автівки, дві жінки. Їхало три родини. Діти маленькі: одній не було трьох, Сашка, йому виходить три роки, доньці шість і ще двоє по 14, по 13 років".

"Ми їхали три доби сюди", – мешканка Одеси про евакуацію з Маріуполя до Запоріжжя
Наталя, евакуювалась з Маріуполя. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ми їхали три доби сюди. Ми першу добу встигли лише доїхати до Бердянська, потім ми з Бердянська встигли до Токмака доїхати, і ось на треті ми тільки сюди дісталися. – А ось у Бердянську де ви залишалися, у машині? – Нас прийняла родина, велика їм дяка, правда. Нас було 9 осіб і нас прийняли, нагодували, дали навіть одяг. – Просто незнайомі люди? – Так, це незнайомі люди, абсолютно".

За словами Наталії Жукової, коли були обстріли, вона разом із дітьми спускалася до підвалу. Іноді там доводилося спати й по три ночі поспіль:

"Була автівка вибухнула, таке було. Вікна повибивало у сусідів. Там у під’їзді було холодно без опалення, якраз морози й було десь два градуси у квартирі, тобто діти мерзли сильно дуже".

Подальші плани Наталії Жукової – разом із (малечею, котрим 3 і 6 років) повернутися до рідної Одеси.

Читайте також: Черги за хлібом, відсутність ліків та перебої зі зв'язком. Мешканка Бердянська про життя в окупації

Вакарчук звернувся до росіян, відвідавши поранених дітей у Запорізькій лікарні

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок