Є бажання допомагати: на Черкащині відкрили безплатну перукарню для евакуйованих

Є бажання допомагати: на Черкащині відкрили безплатну перукарню для евакуйованих

Є бажання допомагати: на Черкащині відкрили безплатну перукарню для евакуйованих
Суспільне Черкаси

Безплатну перукарню у центрі Сміли відкрили переселенець з Маріуполя Олександр і місцевий ієромонах Ахіла. Вони обслуговують вимушених переселенців, військових та бійців місцевої тероборони.

Чоловіки розповіли, що перукарського досвіду не мають, але їх це не зупиняє. Тож роблять зачіски усім охочим.

Свою першу стрижку зробив ієромонах Ахіла. За його словами, все, що для цього потрібно – машинка, правильно вибрана насадка та бажання допомагати. Останнього у нього найбільше.

Його клієнт Сергій разом із сім’єю приїхав у Смілу з Броварського району, що на Київщині. Розповів, що результатом задоволений.

переселенець сміла
Ієромонах Ахіла та Сергій. Суспільне Черкаси

"Все добре, мені подобається. Ми зайшли в магазин і продавчиня сказала нам, що тут є така послуга, що стрижуть евакуйованих безплатно. Я радий, що в нас є такі люди в Україні, які допомагають. Я хочу, щоб ця війна скоріше закінчилась. Миру хочу", — розповів Сергій.

Поряд на сусідньому кріслі зачіску робили його синові Роману. Хлопець розповів, що переїхати довелося через обстріли. Але забрати усю рідню в безпеку не змогли.

"Поїхали б усі, але мама залишилась із бабусею, вона неходяча і немає змоги її вивезти. Там зараз ведуться обстріли, тяжко жити, неможливо заснути, але ми нічого не можемо зробити".

Через війну потрапити додому в місто Маріуполь не зміг Олександр. Там зараз його сім’я. Зв’язку з ними немає понад два тижні.

"Тільки буде коридор до Маріуполя, я одразу туди поїду допомагати. Там можливості в мене є. Буду робити усе, що можу. А зараз — просто чекаю і роблю тут, що можу робити, а не просто сиджу", — прокоментував Олександр.

переселенець сміла
Олександр та Роман. Суспільне Черкаси

Хлопець у Смілі займається волонтерством і береться за будь-яку корисну справу. Хоч він і не професійний перукар, але роботи вистачає:

"У мене купа енергії, тож її треба кудись дівати. Проводимо майстер-класи, збираємо продукти та відвозимо на блокпости. Я живу тут. Це моя друга домівка. Я ж не знаю, скільки це може тривати часу".

Ідею створення такого доброчинного проєкту запропонував ієромонах Ахіла. Вони з Олександром товаришують протягом п'яти років. Своїми вчинками хочуть пришвидшити перемогу та бути корисними в тилу.

"Спочатку думали, що можливо будемо стригти десь біля блокпоста. Однак там такі умови, що не можливо було це зробити. Тому ми вирішили шукати приміщення і відгукнулись добрі люди", — прокоментував ієромонах Ахіла.

"Ми розуміємо, що є люди, які втратили все: вони виїхали звідти й нічого не взяли. Вони пережили те, що ми не пережили, бо ми тут живемо в більш менш мирних умовах, хоча теж в тривозі, і чуємо ці сирени. Вони із полум’я й вогню врятували своє життя, тому ми для них хоч якусь радість в житті принесли", — зазначив чоловік.

переселенець сміла
Суспільне Черкаси

Окрім перукарської справи, тут виготовляють патріотичні флаєри та шеврони, аби підтримати бойовий дух.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок