Одеські євреї – колишні в’язні концтаборів закликали РФ припинити війну проти України

Одеські євреї – колишні в’язні концтаборів закликали РФ припинити війну проти України

Одеські євреї – колишні в’язні концтаборів закликали РФ припинити війну проти України
Роман Шварцман/dilova

Члени Одеської регіональної Асоціації євреїв – колишні в’язні гетто та концтаборів, закликали Росію припинити війну проти України. Відповідну заяву оприлюднив керівник організації Роман Шварцман.

У заяві говориться про те, що євреї, які пережили Голокост, засуджують не тільки факт нападу Росії на Україну, а й псевдоісторичне обґрунтування вторгнення з боку РФ та її президента Володимира Путіна.

"Агресія збройних сил Російської Федерації проти суверенної Української держави, розв'язана за наказом російського президента Володимира Путіна, базується на комплексі псевдоісторичних і політичних вигадок його кишенькових істориків, політологів і пропагандистів. Протягом усіх останніх років, починаючи з 2014 року, офіційна пропаганда РФ вселяла російській та світовій спільноті брехню про те, що керівною силою в Україні є нацистські колабораціоністи, а не демократично обраний уряд. Ця брехня є виправданням для бійні, влаштованої збройними силами РФ на всій території суверенної України", – йдеться в заяві.

В Асоціації євреїв – колишніх в'язнів гетто та концтаборів заявили, що бойові дії РФ проти українських міст і сіл – це війна, що несе масові втрати мирного населення, руйнування стародавніх культурних пам'яток та економічних центрів сусідньої держави.

"Ми, члени Одеської Регіональної Асоціації євреїв — колишніх в'язнів гетто та нацистських концтаборів, дивом вижили у вогні Голокосту і, на відміну від Володимира Путіна, на собі зазнали жаху війни та знаємо, що таке реальний нацизм, а не той, що породжений його хворими галюцинаціями під впливом його власних пропагандистів. Ми переконані, що війна — не метод розв'язання проблем у взаєминах народів і держав у XXI столітті й рішуче виступаємо за припинення злочинної агресії РФ проти братньої України, проти війни, що несе горе та страждання сім'ям обох країн. Слава Україні!" – зазначили представники організації.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок