Два тижні тому харківська підземка зупинила роботу транспорту: від першого дня війни метро стало укриттям від російських бомб і ракет для частини жителів міста. Дехто на станціях усі 14 днів війни.
Пенсіонерка Валентина знайшла прихисток на сходовому майданчику станції. Її будинок неподалік підземки, сюди принесла з дому ковдри, аби зігрітися.
"Тут краще, ніж дома, вдома страшно. Ми бігаємо додому приготувати їсти, тут є кип'яток, чай, зарядки є. Ноги мерзнуть, валянки дали, все, але все одно не витримую. Аби все скінчилося, миру хочеться, щоб не чути тут плачу дітей", — говорить Валентина.

На платформі працюють фонтанчики із питною водою, плашки стоять попід стінками станції, біля розеток чайники — до вечора, кажуть люди, до чайника вишиковується черга. Черги й біля розеток: тут заряджають гаджети.

У мегафон працівниця метро звертається “Шановні жителі станції...”
На коліях стоїть потяг. Тепер його вагони — так само прихисток для людей. На одному з них — дитячі малюнки, їх зробив 10-річний Максим.
"Тут є сонце, є кіт, прапор України. Я люблю малювати, але не знаю що, тож щось і малюю. У мене тут ще однокласниця є Соня, а інші поїхали і інші міста та країни", — розповідає хлопчик.
Родина Максима так само два тижні живе у підземці, його мама Оксана заспокоює собаку Тіма й каже — перший тиждень жили на платформі, потім перебралися у вагон, бо так тепліше.
"Виживаємо, нирки тут гріємо. Нас тут дитина і троє дорослих. Все, що було, з дому принесли швидку та й усе. Нас тут годують, іноді виходимо продукти купити. Нам тут спокійніше, в мене дитина сказала, що він не вийде з метро, поки все не закінчиться", —говорить Оксана.

Оксана каже: нині усе постійні мешканці знають свої місця на станції, в їхньому вагоні наймолодшому мешканцю три місяці, зараз частина людей виїхала з міста: "У нас тут уже дружня родина у цілий вагон. Якщо хтось виїздить, місце звільняється, і ми забираємо діток, ділимося місцем, посуваємося".
Нині в режимі укриття у Харкові працюють усі станції метро.
Читайте також
Як сапери звільняють Харків від уламків ракет та авіабомб — репортаж
Суспільне Харків збирає усю оперативну інформацію про ситуацію у місті та регіоні. Посилання на наш Telegram-канал, яке можна поширити https://t.me/suspilnekharkiv