Спалювання сухої рослинності у воєнний час може бути прирівняне до диверсійної роботи, що спрямована на обмеження огляду місцевості бійцями військовим, – інформує Луцька міська рада.
На Волині рятувальники вже фіксують факти спалювання сухої рослинності.
"6 березня, на території Волині зареєстровано три випадки загорянь сухої трави загальною площею 4,7 гектара у Ковельському, Камінь-Каширському та Володимир-Волинському районах", – розповів Суспільному речник Держслужби з надзвичайних ситуацій області Володимир Нестеров. З його слів, паліїв наразі шукають правоохоронці.
Як зазначили на сайті Луцької міської ради, спалювання сухої трави зараз відволікає рятувальників та спричиняє значні витрати паливно-мастильних матеріалів для ліквідації таких пожеж. Окрім того, спалювання рослинності у воєнний час може бути сприйняте як подання світлових сигналів збройними силам ворога.
Що відомо
- Торік в березні президент підписав закон, який передбачає збільшення штрафів за випалювання сухої рослинності. сума грошового покарання становитиме від 3 060 до 6 120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6 120 до 12 240 гривень.
Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.