Зелений коридор в Ірпені: сьогодні з міста евакуювали вже близько 2000 людей

Зелений коридор в Ірпені: сьогодні з міста евакуювали вже близько 2000 людей

Зелений коридор в Ірпені: сьогодні з міста евакуювали вже близько 2000 людей
Фото: АР

Сьогодні 8 березня за перші півтори години з відкриття зеленого коридору з Ірпеня на Київ виїхали близько 2000 осіб. У мікрорайоні Новобіличі людям надають допомогу волонтери та лікарі.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

Наразі всі, хто ще залишаються в Ірпені, намагаються виїхати з міста. Люди змушені по 3 години стояти в черзі під мостом, щоб вийти на трасу, що веде на Київ.

У найближчому селі на новоірпінській трасі чергують машини волонтерів, машини ДСНС та машини швидкої допомоги, якими людей вивозять у мікрорайон Новобіличі. У наметі, який встановлено на Новобіличах, усім надають допомогу.

За словами речниці ДСНС Вікторії Рубан, люди, евакуйовані з Ірпеня, знаходяться в поганому стані, багато у кого загострилися хронічні захворювання, діти також в поганому психологічному стані.

Рубан додала, що всі волонтерські машини зараз працюють на вивіз людей, адже гуманітарну допомогу доставляти вже фактично нікому. Вивозять навіть лежачих хворих: на ношах переносять через річку, через розбомблений міст і доправляють на Київ. Жодна лікарня в Ірпені наразі не працює, поліклініка також розбомблена.

Що відомо

  • З початку війни Росії проти України окупаційні війська намагаються дістатися столиці. Усі ці дні військові Збройних сил України стримують наступ. Буча, Ірпінь, Гостомель, Ворзель — у цих населених пунктах на південному заході Київської області станом на 6 березня найгірша ситуація.
  • Вивезення людей з Бучі неможливе через вогонь з боку російських військ, також там немає зв'язку. Російські військові підірвали рейки залізниці в Ірпені, тож людей звідти почали евакуювати автобусами. 6 березня військові РФ обстріляли Ірпінь, попри евакуацію населення.
  • Волонтери припинили роботу в Бучі — 3 березня там розстріляли авто волонтерів, які намагались доставити їжу в місто. Влада області повідомляє, що багато людей лишаються в підвалах, війська РФ беруть заручників, вбивають як дорослих, так і дітей

Читайте також

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області.

"Люди говорили, що це останній шанс виїхати". Як в Ірпені намагаються покинути місто.

Війна — усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Платформи Суспільного працюють без перебоїв: сайт, радіо та соцмережі Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою.

На початок