Президент-втікач Янукович звернувся до Зеленського

Президент-втікач Янукович звернувся до Зеленського

Президент-втікач Янукович звернувся до Зеленського
. УНІАН

Президент-втікач Віктор Янукович письмово звернувся до президента України Володимира Зеленського. Написав, що особисто Зеленський зобов'язаний "за будь-яку ціну зупинити кровопролиття й досягнути мирних домовленостей".

Своє звернення Янукович надіслав російській державній інформагенції РИА Новости.

У листі пише, що "з болем сприймає ситуацію, яка відбувається на його батьківщині", але "в кожній трагедії є момент, коли все ще можна зупинити".

"Не було і ночі за 8 років, коли я не думав про те, чи правильно зробив, що покинув країну. Але впевнений, що це була єдина можливість уникнути широкомасштабної громадянської війни", — пише Янукович.

У листі є звинувачення "майданівської влади", яка нібито "розв'язала війну на Донбасі". І нагадав про вбитих на своїй батьківщині (Янукович родом з Донеччини - ред.).

Що відомо

  • Янукович втік з України після подій Революції гідності. Він втік Росію та перебував там.
  • В Україні Януковича звинувачують у держзраді. Також ведуться справи щодо злочинів з боку його топ-посадовців, зокрема прем'єра Азарова.
  • Наприкінці 2013 року Янукович не підписав угоду про асоціацію України з ЄС. Україну охопили масові протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
  • 16 січня 2014 року з порушеннями був прийнятий ряд так званих "диктаторських законів", які передбачали обмеження прав громадян, надавали владі більшу свободу дій щодо покарання учасників акцій протесту й мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство. Тодішній президент Янукович підписав пакет законів наступного дня.

На початок