Відсьогодні на Черкащині заборонено лов риби

Відсьогодні на Черкащині заборонено лов риби

Відсьогодні на Черкащині заборонено лов риби

Цьогоріч нерестова заборона на Черкащині почне діяти раніше, а все пов’язано із аномально теплою зимою.

Із 22 березня на річках області починає діяти заборона на вилов риби у нерестовий період, що триватиме до 31 травня. Цього року терміни нерестової заборони були дещо зміщені через погодні умови, розповів керівник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько.

– Зима була практично з плюсовою температурою +10 °…+15° С, а на початку березня вода у водоймах прогрівалась до + 6° - 7°С. Тобто за таких умов починають нереститися щука і судак. Для того, аби упевнитися у наших спостереженнях, ми звернулися до наукових установ – каже фахівець.

Інститут рибного господарства та Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького провели дослідження, за результатами якого ухвалили рішення про строки нерестової заборони.

Як повідомив Віктор Іванько, Черкаський рибоохоронний патруль виявляє найбільше правопорушень по Україні. Вже цього року викрив понад 1000 порушників, 15 осіб затримав та передав до правоохоронних органів. У порушників вилучили близько 10 тонн риби. Найбільше збитків спричинили браконьєри, у яких вилучили 300 кг риби, розповів Віктор Іванько. За два місяці цього року нараховано 339 тисяч гривень збитків, з яких близько 200 тисяч уже на рахунках держави.

Таких результатів вдалося досягти завдяки співпраці з національною і водною поліцією та екологічною інспекцією області, каже посадовець. Також виявити порушників допомагають громадські організації та місцеві жителі.

Повідомити про браконьєрів можна за телефоном гарячої лінії Черкаського рибоохоронного патруля (0472) 31-02-76

або 0 (800) 50-52-50.

Нагадаємо, за даними речника обласного управління національної поліції у Черкаській області Дмитра Грищенка, за минулий рік під час проведення заходів під умовною назвою «Нерест» поліція області зареєструвала 44 кримінальних провадження, склала 54 адміністративних матеріали та 17 протоколів за порушення правил рибальства.

Вилучили 94 риболовні сітки.

Загальна сума збитків склала близько 220 тис. грн.

Авторка Олена Захарова

Фото ілюстративні з відкритих джерел

На початок