Загиблі, "живий щит", розстріляний прапор. Ситуація в Тростянці на Сумщині станом на 5 березня.

Загиблі, "живий щит", розстріляний прапор. Ситуація в Тростянці на Сумщині станом на 5 березня.

Оновлено
Загиблі, "живий щит", розстріляний прапор. Ситуація в Тростянці на Сумщині станом на 5 березня.
Фейсбук: Юрій Бова

У Тростянці російські військові зайняли залізничний вокзал, розмістили свою техніку і розстріляли український прапор. Про це повідомляє міський голова Юрій Бова. Росіяни вилучили комунальний транспорт. Близько 11 тіл вбитих доставлено в міську лікарню.

Точна кількість жертв не встановлена. За повідомленням Дмитра Живицького, голови обласної військової адміністрації, поки немає можливості евакуювати жителів або направити гуманітарні вантажі.

Читайте також: Військове вторгнення Росії в Україну: що відбувається на Сумщині. Тиждень другий. Онлайн

Російські РФ грабують склад шоколадної фабрики, розтрощили офісні приміщення. Вкрадені з території АТП всі комунальні автобуси та розставлені по місту. У будівлі поліції розмістили свій штаб, який оточили бронетехнікою і патрулями. Поруч п'ятиповерхівка з мирними жителями, яким наказали бути вдома, так званий "живий щит".

Школи, садочки печуть хліб і роздають безкоштовно людям. У гуртожитку організували харчування всіх біженців, які там проживають.

Також Юрій Бова повідомив, що війська РФ розстріляли всі авто ритуального бюро, є проблема з похованням померлих. У лікарні залишається і тіло військовослужбовця з Росії. Також військові РФ викрадають з підприємств та у місцевих жителів грузовий транспорт. Вилучили 5 автобусів "Тростянецьпастрансу".

За словами Юрія Бови, комунальні служби громади почали відновлювати електромережі, газопроводи та водопостачання. Світло є майже у всьому місті та селах (Печинах, Солдатському, Ніцахі, Дерновому, Люджі, Великій Люджі). Йде відновлення в Семереньках і Поляному. Буймер, Мартинівка, Мащанка, Артемо-Растівка лишаються поки без світла. Там немає змоги відновити збиті російськими танками опори.

Лікарня працює у штатному режимі. Місцевий готель "Елегія" готовий надати безкоштовне проживання постраждалим.

Є домовленість з ТОВ "ТД Ельдорадо" про безкоштовне надання борошна для випічки хліба. Також школи громади роздають свої продукти населенню. Йдуть перемовини про ввезення гуманітарної допомоги. Але, як повідомив 4 березня голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький, поки немає можливості організувати "зелений коридор".

Що відомо

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок