Довічне ув’язнення за держзраду та приватизація активів РФ. Рада провела "таємне" пленарне засідання

Довічне ув’язнення за держзраду та приватизація активів РФ. Рада провела "таємне" пленарне засідання

Довічне ув’язнення за держзраду та приватизація активів РФ. Рада провела "таємне" пленарне засідання
. УНІАН

3 березня парламент зібрався на пленарне засідання. Про це стало відомо після анонсу на сайті Верховної ради цілого пакету законів. Під час нього ухвалили 15 документів — 14 законів та одну постанову.

Пленарне засідання розпочалося із гімну України. На нього прибули ті, хто були найближче до парламенту, однак загалом кількості нардепів вистачило для голосування.

Перший документ, який розглянули народні обранці — це постанова (7123) "Про звернення Верховної Ради до міжнародних організацій, асамблей та парламентів щодо захисту цивільного населення України". Зокрема в постанові йдеться й про створення над Україною безпілотної зони.

Далі парламент затвердив указ президента України від 24 лютого "Про загальну мобілізацію" (7113) та прийняв закон "Про використання Збройних Сил України та інших військових формувань" (7115). Серед іншого в цьому документі на законодавчому рівні пояснюється, як у воєнний час мають працювати ЗСУ. Загалом після прийняття закону їхня діяльність фактично не змінюється.

Що передбачають закони

Як розповів у коментарі Суспільному нардеп від фракції партії "Голос" Ярослав Железняк, ухвалені документи допоможуть дати відсіч агресорові. Серед основних документів нардеп виділив закони про колаборантів — 5143 та 5144.

"Всі, хто будуть співпрацювати з окупантами, будуть нести відповідальність перед українським законом", — пояснив Железняк.

Зокрема відповідальність посилили також ще двома законами:

  • 7116 — за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану.
  • 7124 — за мародерство.

"Це воєнний час, і закони тут інакші. Ніякої толерантності з ворогами. За мародерство, а це і вимагання, і розбій, і грабіж, людина нестиме відповідальність від 7 до 15 років. А за державну зраду буде довічне ув’язнення без можливості застосування амністії. Крім того, в обох випадках можлива конфіскація майна", — пояснив Суспільному народний депутат від профільного комітету Максим Бужанський.

Крім того, народні депутати вирішили боротися і проти проросійських ЗМІ. Так, законом 5101 забороняється виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора. А законом 5102 посилили кримінальну відповідальність за таке пропагування.

Відстріл окупантів

Як розповів Суспільному заступник голови партії "Голос" Андрій Осадчук, ще один законопроєкт дозволяє українцям ліквідовувати окупантів.

Йдеться про прийнятий закон щодо забезпечення участі цивільних осіб у захисті України 7120.

“В період воєнного стану іноземці та наші громадяни мають право брати участь у відсічі збройної агресії. Вони можуть отримувати зброю. І головне — за статтею 5 цього документу, цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї щодо осіб, які здійснюють збройну агресію проти України", — додав Осадчук.

Економічні закони

Також парламент ухвалив два закони щодо подання звітності у період війни — 7121 та 7125. В останньому, зокрема, йдеться і про відтермінування оподаткування.

"Ми відстрочили всі звіти та подання декларацій. Підприємець зараз має допомагати армії, має допомагати людям, має заробляти хоч щось, аби прогодувати свою сім'ю. В нього є чим зайнятись, замість витрачати час на податкову звітність. За бажання вони можуть сплатити податки", — розповів народний депутат від економічного комітету Ярослав Железняк.

Крім того, держава ухвалила не менш важливий закон — 7122. Відповідно до нього, Україна може приватизувати власність Російської Федерації. Йдеться саме про російських юридичних осіб на території України. Перелік згодом буде затверджений Радою національної безпеки і оборони

Правоохоронна діяльність

Народні депутати також внесли правки до закону про роботу правоохоронних органів (7118) в умовах воєнного часу. Відтак цей документ збільшує повноваження правоохоронців. Крім того, зміни внесли й до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо зміни підсудності судів» (7117).

“Для того, щоб справи могли передаватися в інші суди. Адже раніше люди йшли в суд за місцем прописки, а тепер вони можуть бути в інших місцях”, — пояснив нардеп від фракції партії "Слуга народу" Сергій Іонушас.

Після ухвалення 15 документів нардепи залишили сесійну залу.

Востаннє український парламент в приміщенні Верховної ради збирався вранці 24 лютого. Тоді народні депутати проголосували за запровадження воєнного стану.

На початок