У Харківській області вирішено ввести режим надзвичайної ситуації

У Харківській області вирішено ввести режим надзвичайної ситуації

У Харківській області вирішено ввести режим надзвичайної ситуації

На засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у Харківській обладміністрації вирішено ввести режим надзвичайної ситуації у Харківській області.

Про це на засіданні сказав голова Харківської ОДА Олексій Кучер. Необхідність введення надзвичайної ситуації він пояснив так:

"З урахуванням того, що у нас ситуація в регіоні ускладнюється, з урахуванням того, що у мешканки міста Харкова все ж таки зафіксовано і підтверджено випадок коронавірусу, ввести сьогодні надзвичайну ситуацію в регіоні".

Після засідання Кучер сказав журналістам:

"Введена надзвичайна ситуація регіонального рівня. Що це значить? Створено штаб. Я керівник штабу. І ми будемо в оперативному порядку координувати всі дії. Як ви, мабуть, чули, розглядається питання, дано відповідне завдання структурним підрозділам для того, щоб вивчили питання повного зупинення громадського транспорту", — сказав Кучер.

Поки що громадський транспорт на Харківщині не зупиняється, сказав Кучер.

"На сьогоднішній день нічого не змінюється. Разом з цим, якщо коронавірус далі буде ширитися, ми маємо можливість оперативно приймати управлінські рішення. Надзвичайна ситуація регіональна надає можливість, наприклад, не порушуючи констититуційних прав, свобод людей, прийняти управлінські рішення фактично в ручному режимі досить швидко. Наприклад, ми можемо перекрити кордони для того, щоб з інших областей, в яких зафіксовано більше уражень коронавірусом, ми можемо просто не допускати", — зазначив Кучер.

"Якщо буде поширюватися коронавірус, ми можемо зупинити швидко транспорт. Тому що ми знаємо, і це необхідно підтвердити і констатувати, що не витримуються ті заходи, які були зафіксовані. По 10 людей перевізники не перевозять в одній автівці, тому є суттєва і серйозна загроза поширення коронавірусу", — сказав голова Харківської ОДА.

Як раніше пояснював Суспільному Олексій Кучер, про введення надзвичайної ситуації повідомляється до Кабміну.

З Кодексу цивільного захисту України:

  • Надзвичайна ситуація — обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.
  • У разі виникнення надзвичайної ситуації за рішенням відповідно Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської чи Севастопольської міських державних адміністрацій для єдиної державної системи цивільного захисту у повному обсязі або частково для окремих її територіальних підсистем тимчасово встановлюється режим надзвичайної ситуації.

Дивіться також графіку МВС: що таке надзвичайна ситуація.

Автори: Софія Цвєткова, Тетяна Федоркова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди