"Немає газу, води, зв'язку": як живуть мешканці Вовчанська після вторгнення РФ

"Немає газу, води, зв'язку": як живуть мешканці Вовчанська після вторгнення РФ

"Немає газу, води, зв'язку": як живуть мешканці Вовчанська після вторгнення РФ
facebook.com/Любимый город

Після вторгнення військ РФ у прикордонний Вовчанськ 24 лютого місто залишилося без мобільного зв'язку, світла, газу та води. Суспільне поспілкувалися з Євгенієм, чиї родичі зараз перебувають у Вовчанську.

Про перший день наступу

З першого для російського вторгнення батьки моєї дружини перемістилися з квартири до приватного будинку мого брата, ховалися там у підвалі. Війська РФ підірвали вишки зв'язку. Також підірвали теплорозподільний пункт у селищі Кочеток. Після чого у місті взагалі пропало світло. На цей час немає газу, немає води взагалі ніякої. Гуманітарну катастрофу створюють, тут більше нема чого додати.

Ситуація у Вовчанську

Зранку 27 лютого зв'язок повністю обірвався. Ні Life, ні Vodafone, ні "Київстар" не працює. Ми цілий день намагалися до них додзвонитися, якимось дивом додзвонилися. Швидко з ними вдалося поговорити, вони сказали, що ніякий оператор не працює.

Родичі розповіли, що у місті немає їжі. У людей, які живуть у багатоповерхових квартирах, зовсім величезні проблеми, бо там ні газу, ні води. Мої ще якось у приватному секторі виживають, якась їжа ще є, але закінчується вода. Постачання ніякого немає, з РФ гуманітарку не завозять. Зі сторони Харкова підійти не можуть, як я зрозумів, там підходи підірвані.

Аптеки, магазини — усе зачинено, нічого не працює... З магазинів працювали тільки "АТБ" та місцевий "Посад", але там на другий день вже нічого не було. У мого брата у приватному секторі є невелике господарство. Кури якісь є… Їм це якось вдається.

Мої взагалі намагалися їх (російських військових) обходити стороною і не виходити до них. Вони просто Вовчанськ проходили. Найперша колона проходила через місто за 15 хвилин, дуже швидко. Як я зрозумів, її розбомбили.

Про місцеву владу

Місцева влада — мер Вовчанська — у перший же день покинула місто, їх не було на робочому місці. Усі бункери й сховища були закриті на замки. "Жилкомсервіс" не відповідав ні на які запити.

Я намагаюся чогось добитися від влади. Вони впустили війська без майже ніякого спротиву і навіть не відкрили бомбосховища. На сховищах замки висять, у школах і взагалі… Влада кудись "змилася". Нікого немає: ні "Жилкомсервісу", ні мера, ні заступників.

Я написав у "Червоний Хрест", поки немає відповіді. Я писав журналістам у Facebook. Я писав у місцеві групи в Telegram.

Коментарі інших мешканців Вовчанської громади

З проханням про допомогу до кореспондентів Суспільного звернулася жінка, чиї родичі перебувають у селі Білий Колодязь Вовчанської громади.

"Мої рідні — сестра, мама і тато — зараз знаходяться у селищі Білий Колодязь, у них відключили і світло, і воду ще з 12:30 сьогодні. У них взагалі немає зв‘язку. Загалом там тихо, не гатять. Але переміщалася техніка, і досить багато, сестра про все повідомляла на "102" кожного разу, як бачила тих скотиняк. Вони у селищі не зупинялися, просто їхали в напрямку села Юрченкове. Також говорить, що літає авіація", — каже жінка.

Вона розповіла про ситуацію із продуктами у громаді: "Люди повигрібали все, і хліб, і борошно, ще в перший день, і нічого не завозять вже їм. Аптеки також зачинені. Це поки що все, що я знаю зі слів сестри на цей час".

Коментарі голови Вовчанської громади

Голова Вовчанської громади Анатолій Степанець 26 лютого повідомив: "Підрозділи РФ стоять усюди. Ми займаємось життєзабезпеченням громади. У нас дуже великі зараз проблеми із хлібом: мости підірвані, постачання продуктів з боку Харкова зараз немає. Тому ми шукаємо можливості, у першу чергу для соціально незахищених категорій. У нас немає свого хлібозаводу, усі поставки йшли з Харкова. Зараз домовилися з місцевим виробництвом щодо випікання хлібу, якого вистачає для забезпечення лікарні та терцентру. Усі інші жителі вигребли муку й хліб, що були в магазинах".

24 лютого, у перший день наступу, Степанець у коментарі Суспільному повідомив, що на території громади російською армією вбито одну жительку громади, двоє чоловіків тяжкопоранені. За його словами, жінка була у легковику, який рухався проти колони російської армії й не зупинився.

"Машина йшла проти колони, водій не зрозумів, що треба зупинитися. Вони її розстріляли. Жінка загинула на місці, тяжкопоранений водій доправлений до лікарні. Також з тяжкою черепно-мозковою травмою через розрив снаряду до лікарні доправлений кочегар Волохівської школи", — сказав Степанець.

Читайте оперативні новини у Telegram-каналі Суспільного Харків

На початок