Бліндажі та перевірка транспорту: як працюють черкаські блокпости

Бліндажі та перевірка транспорту: як працюють черкаські блокпости

Бліндажі та перевірка транспорту: як працюють черкаські блокпости
Шлагбаум. Фото: unsplash

На Черкащині блокпости організували на в’їздах та виїздах із населених пунктів області, подекуди вони є і в лісах. Про це Суспільному розповів крайовий отаман Черкаського товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха.

З його слів, по області до патрулювання загалом залучено близько пів тисячі козаків.

"Із першої тривожної новини ми долучаємося до спільної справи. Молодші хлопці пішли записуватися у військкомат, пенсіонери, зокрема, МВС України та ЗСУ, чергують на блокпостах. Укріплюємо позиції, будуємо бліндажі, окопуємося", — розповів чоловік.

Організували все самостійно, працюють цілодобово:

"Хлопці стоять на блокпостах, перевіряють транспорт. Організовуємо все самі. Я організував роботу таким чином, щоб кожен із козаків узяв на себе керівну роль. Хлопці долучають своїх друзів, копаємо окопи, укріплюємо позиції", — розповів Віталій Чепелуха.

Черкащани, розповів пан Віталій, усіляко підтримують тих, хто захищає їх зі зброєю в руках:

"Я сам волонтер і знаю, як це важливо, що люди нас підтримують. Народ у нас щедрий, любить свою країну. Нам везуть і гарячі обіди, і чай, і консервацію. Намагаємося розподіляти рівномірно між усіма. Поліцією та нацгвардійцями, які патрулюють разом із нами".

Крім того, розповів чоловік, небайдужі привозять каримати, матраци. Разом із тим, із його слів необхідність у матрацах залишається: вони потрібні для біженців, яким теж допомагають козаки.

За словами Віталія Чепелухи, потік транспорту йде великий:

"Люди їдуть звідусіль: Київ, Дніпро, Харків. Машини «запаковані», люди везуть навіть собак і котів з собою".

Двічі були провокації із застосуванням зброї, розповів пан Віталій.

"Було таке, що не хотіли зупинятися. Доводилося прострілювати колеса. А ще, за повідомленням місцевих жителів, виявили водолаза, який ліз до мосту зі сторони Панського. Змусили його здатися і передали поліції".

За словами учасника тероборони черкасця Олександра, настрій у бійців бойовий:

"По окупанту будуть стріляти з кожного вікна і з кожного куща. У ворога не лише земля горітиме під ногами, а й все навколо. Всі засоби й навички для цього у нас є”.

Черкасець Максим також долучився до лав тероборони. За його словами, наразі разом з іншими бійцями вони укріплюють позиції.

“Тероборона захищає черкасців”, — сказав Максим.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок