Кількість ліжок у протитуберкульозних диспансерах Запоріжжя та області максимально скоротять

Кількість ліжок у протитуберкульозних диспансерах Запоріжжя та області максимально скоротять

Кількість ліжок у протитуберкульозних диспансерах Запоріжжя та області максимально скоротять

Стаціонарні відділення у протитуберкульозних диспансерах Запоріжжя, Бердянська й Мелітополя залишаться, але кількість ліжок там максимально скоротять. Відповідно, менше стане обслуговуючого персоналу, зокрема, молодшого медичного - що передбачене реформуванням медичної галузі та закріплене рішенням сесії Запорізької обласної ради. Про це кореспондентам Суспільного повідомила директорка обласного Департаменту охорони здоров’я Вікторія Клименко.

Вікторія Клименко, директорка обласного Департаменту охорони здоров’яФОТО: https://www.zoda.gov.ua

Вікторія Клименко, директорка обласного Департаменту охорони здоров’я

«Така кількість молодшого медичного вже не передбачена по контракту з НСЗУ. Тому що не може бути, як деякі у нас є центральні районні лікарні, коли є ліфтер в одноповерховому будинку, це я вам дійсно кажу, було таке. Є бібліотекар, є 4 санітарки, є ще там буфетчиця і всі інші - і один лікар. Вибачте, хто надає медичну допомогу? Диспансер, якщо ви прочитаєте, він приєднується. І там буде відокремлений структурний підрозділ, відповідно до рішення сесії обласної ради, а дійсно, такої кількості обслуговуючого персоналу не буде. Я вам хочу навести приклад. У нас приєднався наркологічний диспансер до обласної психіатричної лікарні, або ендокринологічний – до обласної клінічної лікарні. Переважна більшість медичного персоналу – медичного та немедичного – відмовилася від переходу. Тобто, вони не захотіли. В той час, як кількість вільних штатних посад у закладах охорони здоров’я є і вони можуть працевлаштуватися», - розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Вікторія Клименко

Нагадаємо, про втрату робочих місць та закриття з 1 квітня Мелітопольського протитуберкульозного диспансеру місцевим журналістам повідомили його колектив та пацієнти. Мелітополь був названий лідером за захворюваністю на туберкульоз у Запорізькій області. Цю інформацію спростувала директорка обласного Департаменту охорони здоров’я Вікторія Клименко.

«Я думаю, що це фейк. Чому, я вам так скажу? Як коронавірус, який, ви бачите, сконцентрований до кордону, так і туберкульоз, він розповсюджений скрізь. Але є недовиявлені, як-то кажуть, недопрацьовані, бо на сьогоднішній день, згідно стратегії, лікування хворого на туберкульоз повинно відбуватися на первинному рівні. І вже на сьогоднішній день, якби не коронавірус, було б дуже багато напрацьовано документів, і буде зі слідуючого року доплата лікарям первинної ланки, які будуть лікувати хворих на туберкульоз, у тому числі», - додала директорка Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Вікторія Клименко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди