Подолав страхи: у Харкові відкрили виставку малюнків хлопчика з синдромом Аспергера

Подолав страхи: у Харкові відкрили виставку малюнків хлопчика з синдромом Аспергера

Подолав страхи: у Харкові відкрили виставку малюнків хлопчика з синдромом Аспергера
instagram.com/arsenii_art

У харківській галереї "Бузок" відкрилася персональна виставка 9-річного Арсенія Трубнікова з синдромом Аспергерапорушення розвитку, яке характеризується труднощами в соціальній взаємодії, форма аутизму. За допомогою малювання хлопчик долає страхи.

Експозиція "Мій безмежний кольоровий світ" працює з 15 лютого, розповіли у галереї.

"Мій світ має яскраві барви, мені подобається знаходити нові кольори й вигадувати їм назви, я довго боявся тварин, але за допомогою малювання зміг із ними подружитися", — звертається Арсеній до своїх глядачів.

Хлопчика відправили на малювання у 5 років — після того, як почала проявлятися хвороба, розповіла Суспільному мати Арсенія Анна Трубнікова. Спершу це були групові заняття з арт-педагогом.

"Наш керівник розгледіла, що йому цікаво, що він сам намагається знайти якісь кольори, змішує, намагається щось придумати, не просто копіює, що в нього своє бачення. І вона запропонувала займатись тільки з ним, бо в групі важко було: багато дітей, велике розфокусування, особливості хвороби дають певні соціальні проблеми", — говорить Анна.

Автор робіт розповідає, що володіє "суперсилою" — гарною пам'яттю.

"Я бачу і швидко запам'ятовую дрібні деталі, і я знаю дуже багато машин, пам'ятаю всі їхні назви та моделі. Моя мрія – водити круту спортивну машину, і я хочу, щоб вона вміла літати. Мені подобається їх малювати та уявляти себе за кермом суперавто", — розповідає Арсеній.

Хлопчик полюбляє грати в шахи, плавати, гуляти в парку, їсти піцу і ходити в кіно: "У мене багато енергії, і я хочу побачити весь світ. Іноді мені важко зупинитися, але світ такий прекрасний, і я хочу його дізнатися краще".

Галерея "Бузок" розташована на вулиці Сумській, 25. Працює щодня з 11:00 до 19:00, окрім понеділка. Виставка триватиме до 25 лютого.

Читайте також

Виховує дитину з аутизмом та створила центр для дітей. Олена Абаєва. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На початок