Депутат Шахов захворів на коронавірус. У Раді проведуть дезінфекцію

Депутат Шахов захворів на коронавірус. У Раді проведуть дезінфекцію

Доповнено
Депутат Шахов захворів на коронавірус. У Раді проведуть дезінфекцію
Уніан

Депутат Верховної Ради від групи "Довіра" Сергій Шахов, який нещодавно повернувся з Італії, захворів на коронавірус. У МОЗ підтвердили його діагноз, а в Раді проведуть дезінфекцію.

ІСТОРІЯ ХВОРОБИ

За словами самого Шахова, він відчув ознаки хвороби три дні тому, 15 березня, коли температура піднялася до 38. Шахов викликав лікарів і здав аналізи, утім, спочатку на грип. Результати виявилися негативними, але тестів на коронавірус у лікарні ще не було.

На другий день нардеп дотримувався порад медиків, але лікувався і народними методами — "малиною та лимоном". Пізніше він все ж таки здав аналізи на коронавірус, позитивні результати яких отримав від лабораторії 18 березня.

"Сьогодні я знаходжуся на карантині вдома, нікого не підпускаю до себе, температура впала", — запевнив Шахов.

Він додав, що наразі "почувається нормально" і "вважає захворювання не страшним".

"Хочу відразу зазначити: це не так страшно, як його малюють. Потрібно прибирати паніку. І якщо Шахов хворий на коронавірус, і я отримаю документ з державної лабораторії, що я все-таки захворів, буду доповідати щодня, що відбувається з моїм організмом", – сказав депутат.

Згодом у Міністерстві охорони здоров’я офіційно підтвердили діагноз Шахова.

"Серед 14 офіційно зафіксованих випадків COVID-19 є народний депутат України. Наразі проводяться всі необхідні дослідження та епідеміологічне розслідування. Йому надається амбулаторне лікування в умовах самоізоляції", — заявили в МОЗ.

КОНТАКТИ ТА ДЕЗІНФЕКЦІЯ

У відповідь на запити ЗМІ апарат Верховної Ради повідомив, що Шахов не відвідував позачергове засідання ВР 17 березня та погоджувальну раду перед засіданням.

"Інформуємо, що народний депутат України Сергій Шахов на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій 16 березня та на позачерговому засіданні Верховної Ради України 17 березня 2020 року був відсутній", — йшлося в повідомленні.

Водночас, як повідомив у Facebook нардеп від "Слуги народу" Олександр Маріковський, Шахов минулого тижня повернувся з Італії і відвідував засідання парламентського комітету з питань екологічної політики. Таким чином він контактував з іншими депутатами і співробітниками Верховної Ради.

Після появи цієї інформації у будівлі Верховної Ради та деяких комітетах вирішили провести дезінфекцію.

У повідомленні пресслужби Апарату Ради зазначено, що співробітники Міністерства охорони здоров’я прибули до парламенту для проведення необхідних дій. Додатково будуть проведені санітарно-епідеміологічні заходи у тих комітетах, в роботі яких брав участь захворілий нардеп.

Крім цього, наразі встановлюються всі особи, які контактували з Шаховим, для проведення необхідних тестів.

Сергій Шахов був обраний депутатом за мажоритарним округом на Луганщині.

На початок