Україна просить Apple додати кримськотатарську мову у розкладку клавіатур

Україна просить Apple додати кримськотатарську мову у розкладку клавіатур

Україна просить Apple додати кримськотатарську мову у розкладку клавіатур

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій домовляється з представництвом компанії Apple в Україні, аби додати кримськотатарську мову на основі латинської графіки до списку клавіатур програмного забезпечення IOS за замовчуванням, передає Укрінформ.

"З метою розвитку та популяризації кримськотатарської мови, в тому числі використовуючи сучасні цифрові платформи, Мінреінтеграції у 2022 році розпочало комунікації з українським офісом транснаціональної корпорації Apple щодо додавання кримськотатарської клавіатури (на основі латинської графіки) до списку клавіатур IOS за замовчуванням", – ідеться у відповіді міністерства на запит інформагентства.

У відомстві зазначають, що розпочали переговори з українським офісом транснаціональної корпорації Microsoft Corporation щодо актуалізації наявної кримськотатарської клавіатури від корпорації Microsoft відповідно до затвердженого урядом України алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.

Також, у рамках проєкту стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки передбачено понад 40 заходів, зокрема:

  • створення Національної комісії з питань кримськотатарської мови;
  • удосконалення словникової бази, у тому числі шляхом створення, актуального тлумачного, орфографічного, фразеологічного та інших словників;
  • розширення присутності кримськотатарської мови на міжнародних технологічних, освітніх і комунікаційних платформах.

Що відомо

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок