Світовий океан б'є температурні рекорди щороку із 2014. Чим це загрожує

Світовий океан б'є температурні рекорди щороку із 2014. Чим це загрожує

Світовий океан б'є температурні рекорди щороку із 2014. Чим це загрожує
Ілюстративне фото, Unsplash

Дослідження, опубліковане в PLOS Climate, прийшло до висновку, що підвищення температури поверхні океану, спричинені зміною клімату, тепер стали постійними – температура океану зростає щороку. Це загрожує ключовим морським екосистемам, включаючи коралові рифи, поля з водоростей та ліси ламінарії – загибель цих екосистем може призвести до порушення балансу життєдіяльності людини, пише The Hill.

"Зміна клімату — це не подія майбутнього. Реальність така, що це вплинуло на світ і продовжує впливати. Наше дослідження показує, що протягом останніх семи років більш ніж половина океану б'є рекорди з підвищення температури", — сказав у своїй заяві Кайл Ван Хутан, який очолював дослідницьку групу вчених.

Нове дослідження показало, що більша частина поверхні Світового океану щорічно сягає історичних максимумів з 2014 року.

Читайте також: Останні сім років були найтеплішими за всю історію — дані ЄС

Дослідники з каліфорнійського океанаріума склали карту 150-річної температури поверхні морів, аби визначити тенденцію для екстремальних показників температури поверхні Світового океану, а також їх частоту.

У 2014 більша частина поверхні океану перевищили історичний максимум температури. До 2019 року майже 57 відсотків океану потерпало під високої температури води. Для порівняння, лише 2 відсотки поверхні океану мали подібні термальні показники наприкінці 19 століття.

Читайте також: Всесвітня метеорологічна організація визнала новий температурний рекорд в Арктиці — 38°C тепла

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Що таке екологічна тривожність і як побороти фатальні думки про майбутнє

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок