Як дотримуються правил гігієни в Кафедральному соборі Святої Трійці у Запоріжжі

Як дотримуються правил гігієни в Кафедральному соборі Святої Трійці у Запоріжжі

Як дотримуються правил гігієни в Кафедральному соборі Святої Трійці у Запоріжжі

Показати приклад поведінки й послуху, як треба дотримуватися правил та норм запровадженого карантину в період епідемії – такою настановою користуються зараз в Кафедральному соборі Святої Трійці у Запоріжжі, зазначає єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної церкви України Фотій.

На позачерговому засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося вчора у Запоріжжі, рекомендували обмежити скупчення людей більше, ніж 10 осіб у храмах та релігійних організаціях - у відповідності до посилення карантинних заходів для попередження розповсюдження коронавірусу.

«Ми сьогодні закликаємо утримуватися від прикладання до ікон, просто поклоніння, а не цілувати ікони, ще деякі там обмеження, але обмежити людину заходити до храму ми не можемо. Але робимо такі рекомендації: приходячи до храму мати з собою засоби захисту особистої гігієни, тобто маски. Надягати і не соромитися знаходитися в храмі в них. Бо це не свідчить про наше маловірство, це свідчить про те, що ми готові послужитися ближньому, бо карантин – це необхідна міра. Ми закликаємо тих людей, які себе не дуже добре почувають, або прибули із-за кордону не виходьте без нагальної потреби на вулицю, навіть до храму. Я говорю священикам, щоб в кінці служби не давали загальне цілування хреста, як по традиції, а просто загально благословляли хрестом всіх людей і все», - зазначив єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної церкви України Фотій

За словами єпископа Запорізького і Мелітопольського Православної церкви України Фотія, в Кафедральному соборі Святої Трійці регулярно проводять дезінфекції, аби запобігти поширенню коронавірусу.

Фотій, єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної церкви України

Фотій, єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної церкви України

«Це і протирання ікон дезінфікуючими засобами і вологе прибирання храму, це і намагання, ми просимо людей, якщо ви бачите, що зараз під’їхали, але зараз і не багато людей, якщо то когось, то почекайте, будь ласка, надворі, одні люди зайшли до храму, потім ви зайдете», - наголосив єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної церкви України Фотій.

Деякі віряни, що зайшли сьогодні помолитися до собору, зазначили, що нового вірусу не бояться і продовжуватимуть ходити у храм.

Олександр, вірянин

Олександр, вірянин

«За можливості ходжу на службу до Храму. В період карантину дотримуюся правил гігієни, але не так щоб аж дуже. Вірусу абсолютно не боюся. До храму як ходив так і ходитиму. Ікони не цілую, просто молюся», - наголосив вірянин Олександр.

У недільний день на богослужіння до Собору, зазвичай, приходить від 80 до 150 осіб, а на великі свята – тисячі, зазначає єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної церкви України Фотій. Він наголошує, що християни хочуть дати приклад іншим, як проявляти любов та убезпечитися від розповсюдження хвороби. \

«Можливо, навіть в нашому храмі, ми от в неділю, ця неділя хрестопоклонна і до нашого храму прибуває велика святиня – ікона з часточкою Древа Господнього, - що богослужіння будемо проводити на вулиці, для того, щоб на великій відстані люди знаходилися один від одного, а якщо немає такої можливості, то в храмі так само – знаходитися на відстані 1,5-2 м один від одного, не дуже близько, і підходячи прощаючись не один за одним, а так само на відстані, до всього ставлячись з обережністю, з побожністю і Господність бачучи цю нашу ревність, він зарахує її за праведність» «Вінчання зараз не звершується упродовж Посту, а від хрещення так само, якщо нагальна потреба, то так само, або тяжко хвора, то все таки хрещення звершувати, а немовлят, які тільки народилися – уповаємо на Бога, що все буде добре і тоді як закінчиться період карантину звершаються всі хрещення. Так само ми відмінили всі таїнства соборні, які зазвичай звершуються в цей період, Великого посту, до завершення карантину», - додав єпископ Запорізький і Мелітопольський Православної церкви України Фотій.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди