В Україні відзначають 104-ту річницю бою під Крутами. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Україні відзначають 104-ту річницю бою під Крутами. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Україні відзначають 104-ту річницю бою під Крутами. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Архівне фото

29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. У цей день 104 роки тому близько пів тисячі українських юнаків стримали наступ на Київ військ більшовистської Росії під командуванням генерала Михайла Муравйова.

Бій відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Читайте також: Бій під Крутами: героїчний вчинок чи трагедія. Пояснює історик

У цьому нерівному зіткненні (росіяни мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії – ред.) загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ сягнули 300 людей.

Українцям вдалося стримати наступ більшовиків на чотири дні, що дало змогу укласти Берестейський мирний договірБрестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Перемовини закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Брестського мирного договору, який означав міжнародне визнання незалежності УНР.. Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок