Рейтинг Зеленського відчутно впав у листопаді

Рейтинг Зеленського відчутно впав у листопаді

Рейтинг Зеленського відчутно впав у листопаді

Українці з початку листопада стали менш позитивно ставитися до президента України Володимира Зеленського, про що свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 22-25 листопада.

Згідно з даними дослідження, до Зеленського в кінці листопада позитивно ставляться 52% опитаних, негативно – 19%. Упродовж осені частка тих, хто ставиться до президента позитивно, зменшувалася: 73% — у вересні, 66% — у жовтні, 64% — на початку листопада, 52% — наприкінці місяця. Частка тих, хто ставиться до Зеленського негативно, зростала: 7% — у вересні, 9% — у жовтні, 12% — на початку листопада, 19% — наприкінці листопада.

Оцінка дій президента України порівняно з початком листопада на кінець місяця погіршилася: на 10% стало менше тих, хто схвалює його роботу (з 64% до 54%) і на 13% зросла частка тих, хто не схвалює (з 23% до 36%).

Дещо відмінна динаміка у ставленні українців спостерігається стосовно прем'єр-міністра України Олексія Гончарука: наприкінці листопада позитивну оцінку його діяльності дали 11% опитаних, негативну – 25%. У вересні позитивне ставлення до нього засвідчили 17%, у жовтні — 10%, на початку листопада — 14%. При цьому восени зменшувалася частка тих, хто не знає Гончарука: 49% — у вересні, 48% — у жовтні, 40% — на початку листопада, 36% — в кінці листопада. Водночас збільшувалася частка тих, хто ставиться до нього негативно: 9% — у вересні, 14% — у жовтні, 18% — на початку листопада, 25% — в кінці листопада.

Оцінка роботи уряду порівняно з початком листопада в кінці місяця погіршилася: на 7% стало менше тих, хто схвалює його роботу (44% і 37%), на 11% збільшилася кількість людей, які не схвалюють роботу Кабміну (з 37% до 48%). Оцінка роботи уряду погіршується з жовтня.

До голови Верховної Ради Дмитра Разумкова позитивно ставляться в кінці листопада 24% опитаних, негативно – 16%. Частка тих, хто ставиться до нього негативно, значуще зросла в кінці листопада (16%) порівняно з початком місяця (9%).

Оцінка роботи парламенту порівняно з початком листопада в кінці місяця погіршилася: на 9% стало менше тих, хто схвалює її роботу (45% і 36%) і на 12% стало більше тих, хто не схвалює роботу Ради (з 40% до 52%). Оцінка роботи Ради погіршується з жовтня.

З 22 по 25 листопада КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України — громадян старше 18 років. До вибірки не входять території, які тимчасово не контролюються владою України: АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані дослідження порівнюються з результатами опитувань КМІС, проведених 4-7 листопада, 9-11 жовтня та 6-19 вересня 2019 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди