Австралія купила авторські права на прапор аборигенів за 14 мільйонів доларів

Австралія купила авторські права на прапор аборигенів за 14 мільйонів доларів

Австралія купила авторські права на прапор аборигенів за 14 мільйонів доларів
Фото: Getty Images

Уряд Австралії виплатив творцю прапора аборигенів Гарольду Томасу 14 мільйонів доларів за передачу авторських прав на його користування. Стяг було створено у 1971 році як символ протесту, згодом він став основною емблемою австралійських аборигенів, передає BBC.

"За останні 50 років ми зробили твір Гарольда Томаса своїм власним – ми маршували під прапором аборигенів, стояли з ним і високо підіймали його як свідчення гордості", – цитує видання слова міністра у справах корінних народів Австралія Кена Ваята.

Приводом до викопу прав на прапор став тиск із боку груп аборигенів і позиція деяких спортивних організацій, зокрема Австралійської футбольної ліги, яка почала відмовлятися платити за демонстрацію прапора.

Читайте також: Влада Австралії зрубала священне дерево аборигенів. Чому та як протестують у країні

Сам виходець із корінних народів Гарольд Томас раніше наголошував, що заявив права на прапор, щоб отримувати авторські гонорари за свої роботи та унеможливити їх підробки, які виготовляють за кордоном.

"У майбутньому прапор залишиться символом не боротьби, а гордості та єдності", — сказав він.

Корінний австралієць створив прапор – чорно-червоний стяг з жовтим колом у центрі – у 1971 році як символ протесту, згодом він став основною емблемою австралійських аборигенів.

Читайте також: "Корінні австралійці не полювали, а вирощували банани 2 тисячі років тому — вчені"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок