В Україні 22-го січня відзначається День Соборності. До цієї дати вінничани створили живий "Ланцюг Єднання" на Центральному мосту через річку Південний Буг.
Збір учасників відбувся о 12:00 на площі ім. Т. Шевченка (біля краєзнавчого музею). За підрахунками Суспільного, на акцію прийшли близько пів сотні людей.
"Ми повинні демонструвати всьому світу, що ми дійсно сильна, незалежна держава і, як мінімум, українська нація. 8 років ми воюємо з Росією, але я певен, що це ще не кінець. Ті хлопці, що загинули на Революції Гідності — це був початок руху у краще майбутнє. Тому, я думаю, все буде Україна", — розповів організатор акції Артем Михайлов.
Читайте також: Україна відзначає День соборності. Яка історія цього свята

Участь в акції взяли Анатолій разом з дружиною та 2-річною донькою. Таким чином, каже, прийшли підтримати незалежність України.
"Зараз такий час, коли нам потрібно забути про суперечки та розголоси і нагадати, що ми українці, ми можемо об'єднатися. Показати світу, що ми нація, вільна, незалежна. Взяв із собою доньку, щоб вона знала, що вона українка, і пишалася цим", — розповів Анатолій.



Що відомо
- 22 січня 1919 року у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
- За часів радянського режиму День Соборності не відзначався і вважався "контрреволюційним святом". А усі офіційні згадки про нього знищувались.
- Перше офіційне відзначення свята на державному рівні відбулося у 1939-му році в столиці Карпатської України – місті Хуст.
- У сучасній Україні на державному рівні це свято вперше відзначили в 1999 році.
- Символом свята – є "живий ланцюг": люди тримаються за руки, символічно об'єднуючи Україну й засвідчуючи її непоборність. Традиція зародилась у 1990-му році. Тоді між Києвом і Львовом вишукувалося близько трьох мільйонів громадян.
Читайте також: Що відомо про День Соборності в Україні