Черкаські маршрутки возять пасажирів без договорів з міськвиконкомом

Черкаські маршрутки возять пасажирів без договорів з міськвиконкомом

Черкаські маршрутки возять пасажирів без договорів з міськвиконкомом

Черкаські перевізники, які не відповідають вимогам конкурсу на пасажирські перевезення не були допущені до участі в ньому. Інших претендентів на роботу в нашому місті немає, каже розробник транспортної реформи в Черкасах, помічник міського голови Павло Мосійчук.

Нині черкаські перевізники продовжують працювати на маршрутах, але без договорів з міськвиконкомом, розповідає Павло Мосійчук. За його словами, така ситуація склалась через високі вимоги конкурсу на пасажирські перевезення у місті, серед них: наявність 35% рухомого складу, пристосованого для перевезення маломобільних груп населення, наявність автобусів великої місткості (не менше 90 пасажирів) та екологічний стандарт Євро - 5, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. За інформацією управління транспорту Черкаської міської ради, на сьогодні перевізники 15-ти міських автобусних маршрутів обслуговують пасажирів без укладених договорів з міськвиконкомом.

- Восьмий маршрут їздить без угоди. Так трапилось, ми подали неправильні документи. Зараз намагаємось вирішити це питання на сесіях. Будемо старатись укласти угоду. На сьогодні міськвиконком дозволяє їздити без договорів, ми регулярно спілкуємось по низці питань – говорить начальник служби перевезень «Черкасиавтотранс» Олександр Приходько.

Черкаси – місто з найменшою вартістю проїзду в Україні, до того ж наші маршрутники перевозять 14 категорій громадян, які мають право на пільги, за власний рахунок без жодних компенсацій з міського бюджету – це робить черкаський ринок нецікавим для перевізників з інших міст, пояснює Павло Мосійчук. Міська влада не раз зверталась до перевізників Київської, Одеської, Дніпропетровської області, з пропозицією взяти участь у конкурсі, але вони не побачили для себе економічної вигоди. Водночас, такі умови не дають можливості черкаським перевізникам купувати нові автобуси, які б відповідали умовам конкурсу.

- Ми нещодавно купили 4 нових автобуси. В подальшому ми також збираємось оновлювати парк, щоб мати можливість брати участь у конкурсі. Але, на даний момент вартість за проїзд 5 грн. замала, щоб оновлювати парк і платити людям гідну зарплату. Для того щоб закуповувати автобуси потрібно підвищувати вартість проїзду. Останні автобуси, які робить «Богдан» в Черкасах марки «Атаман» коштують 2 млн. 200 тис. грн. Для їх купівлі потрібні, як ви розумієте, дуже великі кошти, – наголошує начальник служби перевезень «Черкасиавтотранс» Олександр Приходько.

За словами начальника управління транспорту Черкаської міської ради Віталія Москаленка, рішення виконавчого комітету щодо недопущення перевізників до конкурсу, будуть обговорювати на сесії міської ради. В управлінні вважають, що перевізників не допустили до участі в конкурсі неправомірно. Рішення виконкому може скасувати або суд, або сесія міськради.

Втім, за словами Павла Мосійчука неправомірність рішення може встановити тільки суд. На даний момент рішення виконавчого комітету заветоване міським головою. Тобто, поки міська рада не підтримає вето або не скасує його, не можна ані провести новий конкурс, ані підписати угоди. Він сподівається, що депутати на найближчій сесії знайдуть час і бажання розглянути ці питання та ухвалити рішення яким би воно не було.

Підготувала Олена Захарова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди