Харківська міськрада затвердила бюджет на 2020 рік

Харківська міськрада затвердила бюджет на 2020 рік

Харківська міськрада затвердила бюджет на 2020 рік

Харківська міська рада схвалила бюджет Харкова на 2020 рік. Про розподіл коштів доповідала директорка Департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева.

"Доходи бюджета Харкова (без урахування міжбюджетних трансфертів) розраховані в сумі 12,1 млрд грн. З урахуванням — 14, 1 млрд грн. У проекті рішення також враховані освітня субвенція з держбюджету в розмірі 1,5 млрд грн і медична субвенція — 286 млн грн", — повідомила Таукешева.

За проектом, запланованих доходів — 14,2 мільярди, основне джерело — податки від фізичних осіб. Видатків — 14,8 млрд грн (без урахування міжбюджетних трансфертів з обласного бюджету). Порівняно з минулим роком, фінісування освіти збильшиться на 500 мільйонів, грошей на медицину запланували менше на 800 мільйонів. На 300 мільйонів менше планують витратити на комунальне господарство. Зменшать і витрати на транспорт.

Кернес пропонує затвердити кошторис, у позафракційного депутата Ігоря Черняка виникають питання.

"Перш за все, в порівнянні з бюджетом 2019 року, ми бачимо мінус 100 мільйонів на ремонт теплових мереж. Всі ми знаємо про ситуацію з тепловими мережами. Саме ХТМ потребують додаткового фінансування. Я вважаю, що до початку нового року це можна виправити і внести відповідні зміни, передбачивши конкретні ділянки теплових мереж, які підлягають ремонту", — сказав Черняк з трибуни.

Харківська міськрада затвердила бюджет на 2020 рік

Основні цифри бюджету Харкова-2020

Кернес погоджується з Черняком.

"Що стосується теплових мереж, повністю з вами згоден. Це мало, але ми робимо нові програми, за якими будемо робити реконструкцію наших теплових мереж і готувати їх до нового опалювального сезону", — відповів Кернес на питання Черняка.

Зменшення коштів на медицину міськбюджеті пов’язані із медичною реформою. Вона передбачає, що лікарі будуть отримувати гроші за пацієнтів напряму.

"Те, що стосується субвенції на медицину, на охорону здоров’я, нам виділені кошти всього на квартал, на три місяці, далі ми маємо побудувати систему звітності, після чого будемо отримувати кошти за кожного хворого. Буде отримувати гроші лікар, тому ми всі налаштовані на те, щоб зробити цю систему", — сказав Кернес.

Більше питань не ставлять. Затвердження ставлять на голосування. "За" — 59 обранців з 74 присутніх.

Харківська міськрада затвердила бюджет на 2020 рік

Результати голосування за бюджет

Запланований кошторис на 2 мільярди менше цьогорічного, але ця цифра може змінитися, каже економічний аналітик Володимир Рапопорт.

"Ви ж бачите, бюджет зменшився, але треба дивитись на те, як вони розподіляються. У бюджета міста є два джерела: перше — власні доходи міста, другі — субвенції з державного бюджету. Власні доходи — це, здебільшого, податок на доходи фізичних осіб. Друге джерело — єдиний податок на підприємців фізичних та юридичних осіб", — пояснює Рапопорт.

За його словами, бюджет не є дефіцитним, адже видатки мають дорівнювати доходам. Зміни до бюджету 2020 можуть внести вже наступної сесії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди