Російського спецагента, який планував теракти в Одесі, затримали — СБУ

Російського спецагента, який планував теракти в Одесі, затримали — СБУ

Російського спецагента, який планував теракти в Одесі, затримали — СБУ
СБУ

СБУ заявила, що затримала агента, який приїжджав в Україну за завданням російських спецслужб, та планував теракти в Одесі.

За даними пресслужби СБУ, його кураторами були представники російської військової розвідки, які діють з території невизнаної Придністровської молдавської республіки. Головним завданням спецагента нібито було розхитування суспільно-політичної ситуації в Одеській області через проведення диверсій та терористичних актів.

Організатора нібито затримали під час його зустрічі із виконавцем. Підозрюваний ставив нове завдання щодо підпалу військової техніки та передав гроші за підпал автомобіля ЗСУ, який вчинили у грудні 2021.

В Одеській обласній прокуратурі зазначили, що організатор 47-річномий громадянин Республіки Молдова, який залучав до роботи свого знайомого українця. За забруднення пам'ятника він нібито заплатив "колезі" 400 доларів, а за підрив техніки — 800.

За словами речника СБУ Артема Дехтяренка, його також звинувачують у облитті пам'ятника загиблим у війні з РФ українцям. Наступними нібито мали пошкодити волонтерські офіси та військову техніку.

Чоловіка підозрюють за ч. 2 ст. 258Терористичний акт Кримінального кодексу України та наразі тримають під вартою. У СБУ повідомили, що розшукують причетних до його діяльності.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок