Кокаїн, екстазі, амфетамін. Які наркотики частіше знаходили в стічних водах Європи

Кокаїн, екстазі, амфетамін. Які наркотики частіше знаходили в стічних водах Європи

Кокаїн, екстазі, амфетамін. Які наркотики частіше знаходили в стічних водах Європи

Дослідження європейських стічних вод продемонструвало зростання споживання амфетаміну, кокаїну, MDMA (який також називають екстазі) та метамфетаміну, залишки яких можна знайти у сечі.

Європейський центр моніторингу наркотиків та наркоманії проаналізував воду в 70 містах і селах 23 країн Європи у березні 2019 року, що дозволило охопити дані 50 мільйонів осіб.

До дослідження не увійшло вимірювання рівня споживання канабісу та героїну, оскільки перший вимірюється іншими шляхами, а героїн нестабільний у стічних водах.

"У цілому, кількість різних стимулюючих препаратів, виявлених в стічних водах в 2019 році, збільшилася в порівнянні з попередніми роками", — йдеться в результатах дослідження.

Дослідники з'ясували, що споживання кокаїну залишається найвищим в містах західної та південної Європи, зокрема в містах Бельгії, Нідерландів, Іспанії та Великобританії. Дуже низькі рівні були виявлені в більшості міст Східної Європи, але найостанніші дані показують ознаки зростання.

Кількість амфетаміну, виявленого в стічних водах, значно варіювалася залежно від місця проведення досліджень, до того ж найвищі рівні були зареєстровані в містах на півночі і сході Європи. Амфетамін був виявлений на набагато нижчих рівнях в містах на півдні Європи.

Споживання метамфетаміну, як правило, історично сконцентроване в Чехії і Словаччині, тепер воно присутнє також на Кіпрі, на сході Німеччини, в Іспанії та Північній Європі. Спостережувані навантаження метамфетаміну в інших місцях були дуже низькими або незначними.

Найвищі масові споживання екстазі були виявлені в стічних водах Бельгії, Німеччини і Нідерландів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди