В Казахстані повністю скасували смертну кару

В Казахстані повністю скасували смертну кару

В Казахстані повністю скасували смертну кару
МЗС Республіки Казахстан

Заміною цьому покаранню стали вироки з довічним ув'язненням. У середу, 29 грудня, президентом країни Касим-Жомартом Токаєвим був підписаний закон про "Про внесення змін та доповнення до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан з питання скасування страти", повідомляє пресслужба президента країни.

З 1 січня 2004 року в Казахстані діяв мораторій на застосування смертної кари — при цьому суддям не заборонялося виносити відповідні вироки. У грудні ж 2021 року мажиліс схвалив законопроєкт, який передбачає повне скасування смертної кари. Пізніше цю ініціативу підтримав Сенат.

У жовтні 2021 року нижня палата парламенту Казахстану схвалила законопроєкт про зміни до Кримінального кодексу країни з питань смертної кари. Ці поправки передбачали збереження смертної кари як покарання лише у статтях, що стосуються особливо тяжких злочинів військового характеру.

Ще раніше Казахстан ратифікував Другий факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, спрямований на скасування страти. Цей документ було прийнято у грудні 1989 року на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Казахстан приєднався щодо нього із застереженням про застосування страти у воєнний час.

За даними Amnesty International, до 2020 року 108 країн повністю скасували смертну кару. Білорусь залишається єдиною країною на пострадянському просторі та в Європі, де страти досі здійснюють.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

  • Сенат Казахстану 23 грудня ухвалив поправки до Кримінального кодексу, які повністю виключають смертну кару як покарання за злочини. Закон тепер направлений на підпис президенту Касиму-Жомарту Токаєву, який раніше підтримав цю ініціативу.
  • У липні 2021 року генеральний прокурор США Меррик Гарланд оголосив мораторій на смертну кару на федеральному рівні. У червні 2020 року країна поновила її вперше з 2003 року.
  • Попри глобальну пандемію коронавірусної хвороби COVID-19, низка країн у 2020 році продовжувала засуджувати людей до смертної кари і проводити страти. Однак вже третій рік поспіль у світі фіксується найнижче число страт, заявили в Amnesty International.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок