Військовий облік — це не призов: коли черкащанкам варто йти до військкомату

Військовий облік — це не призов: коли черкащанкам варто йти до військкомату

Міністерство оборони України розширило перелік професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік. За словами обласного військового комісара Сергія Лобана, черкащанки мають це зробити до кінця 2022 року.

Військовому обліку підлягають жінки віком від 18 до 60 років, які мають спеціальність визначену в переліку Міноборони, його можна переглянути на сайті відомства. Серед професій: лікарки, юристки, журналістки, соціальні працівниці, бухгалтерки.

для снєжки
Суспільне Черкаси

"Якщо жінка буде в переліку цих спеціальностей, вона буде приписана до якоїсь військової частини, їй потрібно буде пройти медичну комісію, але не стоїть питання про її призов до лав Збройних сил України", — пояснив військовий комісар.

За його словами, військовозобов’язана повинна самостійно ознайомитись із переліком спеціальностей, якщо в неї є диплом із цією спеціальністю вона самостійно повинна прибути до військового комісаріату, пройти медичний облік, подати перелік документів і стати на військовий облік.

"Ми повинні знати військово-облікові спеціальності, які в нас. Їх можна доповнити не тільки на лінії фронту, а й в тилу нашої держави", — пояснив Лобан.

Із 2023 року, якщо жінка, професія якої є серед цього переліку, не стала на військовий облік, а установа, де вона працює не проконтролювала цей процес, буде стягуватися штраф. Його розмір ще не визначили, зазначив Сергій Лобан.

"Санкції попадають на військовозобов’язану, або на керівника підприємства, який не забезпечив її явку до військового комісаріату", — додав військовий комісар.

Військовий облік для жінок — це не військова служба, зауважив Сергій Лобан. Деякі жінки вже давно стоять на такому обліку. Серед них ті, які закінчили військову кафедру, працюють медиками або служили за контрактом, зазначив комісар.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок