Житомир став першим містом в Україні, де у відділенні інтенсивної терапії новонароджених обласного перинатального центру з’явилися палати спільного перебування матері та дитини. Всі чотири палати обладнані "тривожними" кнопками, сигнал з яких подається безпосередньо на медсестринський пост і дозволяє зреагувати протягом 30 секунд. Про це Суспільному розповіла виконуюча обов'язки завідувачки відділення Ірина Сергейко.
За її словами, таке нововведення в закладі запровадили вперше за 19 років існування відділення інтенсивної терапії новонароджених. Раніше у відділенні реанімації мами не перебували з дітьми.
"Раніше цього не було, – каже Ірина Сергейко. – І не було таких можливостей, але ми розуміли, що діти, які потребують інтенсивного спостереження та лікування, мають отримувати материнську любов та піклування. Це є важливим у виходжуванні таких дітей. Разом із мамою немовлята починають швидше і раніше одужувати, стають спокійнішими".




Палати спільного перебування матері і дитини у відділенні інтенсивної терапії в обласному перинатальному центрі обладнані всім необхідним: пульсоксиметром, реанімаційним столом, кувезом, де лежить новонароджена дитина, інфузоматом, апаратом неінвазивної штучної вентиляції легень, "тривожною" кнопкою.
"Дуже добре, що я можу перебувати цілодобово разом із дитиною, доглядати за нею, – каже породілля Ніна Лапчук. – Ти бачиш, як лікують, що роблять медпрацівники, які є зрушення – чи краще, чи гірше. Це дуже добре, що відкрили такі палати, де мама може цілодобово перебувати з дитиною і постійно все контролювати".



У разі виникнення незрозумілої ситуації одним натисканням "тривожної" кнопки можна швидко викликати чергову медичну сестру.
"Ось, наприклад, у дитини почала падати сатурація, – каже медична сестра відділення інтенсивної терапії новонароджених обласного перинатального центру Ірина Антонюк. – Малюк рухається і датчик, що прикріплений до його ніжки, сповзає, а апарат реагує. Мами завжди хвилюються за своїх дітей, а ми обов'язково приходимо і дивимося, що сталося. Наприклад, чому падає сатурація? Може бути декілька причин. У даний момент просто зліз датчик. Дитина спить і добре себе почуває".



Ірина Антонюк каже, що медичному персоналу стало зручніше працювати.
"По-перше, на відеокамерах видно, що відбувається у палаті, коли ми чергуємо на посту, – каже Ірина Антонюк. – По-друге, коли лунає звуковий сигнал, ми розуміємо, що мамі щось не подобається, бо просто так мами не натискають "тривожну" кнопку".



За словами виконуючої обов'язки завідувачки відділення неонатального догляду обласного перинатального центру Ольги Бороденко, "тривожні" кнопки також встановили і у неонатальному відділенні закладу, куди після інтенсивної терапії потрапляє породілля з дитиною.
"Тривожні" кнопки у нас встановили в усіх палатах, – каже Ольга Бороденко. – А всіх палат у нашому відділенні є чотирнадцять. З "тривожними" кнопками нам стало набагато зручніше, так як маємо можливість швидше реагувати на критичний стан новонароджених".

Якщо палати спільного перебування матері та дитини у неонатальному відділенні існують вже 10 років, то у відділенні інтенсивної терапії новонароджених вони з'явилися вперше. Про це Суспільному розповіла медична директорка обласного перинатального центру Олена Астрейко.
"Такий досвід спільного перебування з матерями у реанімації новонароджених існує у Сполучених Штатах Америки, – каже Олена Астрейко. – Ми вивчили цей досвід, а також дослухалися до побажань батьків наших малюків і перші в Україні це започаткували".

Читайте також
- У Житомирі провели передноворічні змагання зі скандинавської ходьби.
- У Житомирі в департаменті соцполітики встановили таблички для людей з порушеннями зору.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber