На Харківщині зафіксували спалах гострої кишкової інфекції серед дітей

На Харківщині зафіксували спалах гострої кишкової інфекції серед дітей

Доповнено
На Харківщині зафіксували спалах гострої кишкової інфекції серед дітей
Суспільне Харків

П'ятьох дітей, які відвідують ясла-садок у Новопокровській громаді на Харківщині, госпіталізували внаслідок спалаху гострих кишкових інфекцій.

Випадки зареєстрували з 24 по 28 грудня, повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

"Основні клінічні прояви захворювання: підвищення температури тіла, слабкість, рідкі випорожнення, блювота. Первинний діагноз в одного захворілого — гастроентероколіт, у чотирьох – гастроентероколіт, COVID-19", — йдеться у повідомленні.

В яслах-садку епідеміологи провели епідеміологічне розслідування, дезінфікували приміщення та взяли проби води, страв та змиви з поверхонь.

Доповнено 14:15. Як розказала Суспільному епідеміологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Карлова, садок через хворобу дітей не закривали. Хворих виявили у двох групах — "Сонечко" та "Карапуз".

"Чотири випадки зареєстрували у "Карапузі", це ясельна група, ще один — у "Сонечку". У чотирьох дітей гастроентероколіт, коронавірус ще під питанням, ми не розуміємо, чи це кишкова форма COVID, чи саме кишкова інфекція, але яка саме, бо це може бути й сальмонельоз, і ротавірусна інфекція чи інші. На сьогодні це не встановлено", — сказала Тетяна Карлова.

Діти з обох груп протягом тижня садок не відвідуватимуть, каже епідеміологиня. Коли зможуть повернутися, залежатиме від результатів дослідження, їх в обласному центрі контролю та профілактики хвороб чекають протягом тижня.

Читайте також

Скільки жителів Харківщини не мають декларації з сімейним лікарем

На початок