У Москві загинув головред забороненого сайту

У Москві загинув головред забороненого сайту

У Москві загинув головред забороненого сайту
Скрін з відео

У Москві загинув 35-річний співзасновник та головний редактор заблокованого в Росії видання "Спутник та погром" Єгор Просвірнін. Він випав з вікна будинку на Тверському бульварі.

Про смерть публіциста повідомив у Facebook його адвокат Матвій Цзен.

"Якою б не виявилася формальна причина смерті, а зараз нічого не можна виключити, але глибинна причина зрозуміла — несумісність з Російською Федерацією. Занадто яскравий, надто розумний, надто нон-конформіст", — написав адвокат.

Він також опублікував останнє велике інтерв’ю Просвіріна, в якому той розповів про свої плани на 2022 рік.

Російський громадський діяч Роман Юнеман, який був знайомий із загиблим, зазначив, що він був "найгеніальнішим російським публіцистом".

"Нема таких інших. Про нього пам'ятатимуть — своє місце у російському пантеоні він заслужив. А для російського руху настають темні часи. Нема кому рухати вперед дискурс", — написав Юнеман.

За даними телеканалу "Дождь", Просвірнін випав із вікна будинку абсолютно голим. Згодом дружина і мати упізнали його. Зазначається, що загиблий був відомий насамперед своєю роботою на посаді головного редактора сайту "Супутник і погром", який заблокували у Росії у 2017 році. На думку Генпрокуратури, видання пропагувало ідеї національної та релігійної ворожнечі, створювало загрозу громадській безпеці та спонукало до екстремізму.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок