У Росії дослідника сталінських репресій засудили до 15 років колонії. У чому його звинуватили

У Росії дослідника сталінських репресій засудили до 15 років колонії. У чому його звинуватили

У Росії дослідника сталінських репресій засудили до 15 років колонії. У чому його звинуватили
memohrc.org

Петрозаводський районний суд Карелії збільшив вирок з 13 до 15 років колонії суворого режиму голові карельського "Меморіалу", історикові та досліднику сталінських репресій Юрію Дмитрієву.

Як повідомляє ВВС, це вже третій вердикт у справі Дмитрієва. Суд визнав його винним у виготовленні порнографії та зберіганні зброї й додав ще два роки до 13-річного терміну, що вже набув чинності за звинуваченням у насильницьких діях сексуального характеру. Таким чином 66-річний історик отримав загалом 15 років колонії суворого режиму.

Підсудний відкидає всі звинувачення. Його прихильники переконані, що реальною причиною переслідування Дмитрієва є його правозахисна діяльність та висловлювання, які протягом останніх років ставали дедалі незручнішими для влади. Захисник дослідника Віктор Ануфрієв заявив про намір оскаржити вирок.

Що відомо про справу Дмитрієва

Дмитрієв, який першим досліджував масові поховання часів Великого терору в СандармосіСандармох — лісове урочище в Медвеж'єгорському районі Республіки Карелія., вперше заарештували у грудні 2016 року. Тоді на підставі анонімної заяви в його квартирі провели обшук і виявили на комп'ютері фотографії дівчинки в оголеному вигляді. Знімків було близько 200. У результаті Дмитрієва звинуватили у виготовленні дитячої порнографії та розпусних діях щодо неповнолітньої прийомної дочки. За словами історика, світлини були зроблені для того, щоб органи опіки могли пересвідчитися, що з дитиною все добре і вона не травмована.

У 2018 році Дмитрієва виправдали за двома статями (виготовлення дитячої порнографії – ст. 242.2 КК Росії, скоєння розпусних дій — ст. 135 КК РФ — ред.), але засудили до 2,5 років обмеження волі за зберігання зброї (ст. 222 КК РФ). Йдеться про частину мисливської рушниці, яку знайшли під час обшуку у квартирі Дмитрієва. У червні 2018-го його знову заарештували у справі про порнографію, насильницькі дії сексуального характеру і зберігання зброї. У липні 2020 року суд визнав чоловіка винним в епізоді з насильницькими діями та призначив покарання у вигляді трьох з половиною років в'язниці замість 15, які вимагало обвинувачення. У Верховному суді Карелії цей вердикт оскаржили, і у вересні 2020-го Дмитрієву збільшили тюремний термін до 13 років.

Справа щодо виготовлення порнографії пішла на новий розгляд, який завершився 27 грудня. За даними ВВС, звинувачення збудувало справу на висновках залучених експертів, які назвали знайдені фотографії порнографічними. Проте проведені психологічні обстеження не виявили у підсудного жодних розладів психіки на сексуальному ґрунті.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок