"Якби їх не було – помер би давно". Як на Вінниччині працюють пункти обігріву

"Якби їх не було – помер би давно". Як на Вінниччині працюють пункти обігріву

"Якби їх не було – помер би давно". Як на Вінниччині працюють пункти обігріву
Залізничний вокзал у Вінниці. Фото: Суспільне Вінниця

Через похолодання на Вінниччині запрацювали пункти обігріву. Адреси місць, де можна зігрітися у сильні морози, розмістили на сайті ДСНС. Також працівники департаменту соціальної політики та міського центру соціальних служб разом з ГО "Полум’я надії" проводять патрулювання вулицями, каже координатор проєкту “Соціальне патрулювання” Андрій Жура. Безхатченкам розказують, де можна отримати необхідну допомогу: теплий одяг та взуття, гарячі напої та їду, а також за потреби отримати першу медичну допомогу.

У Вінниці такі пункти обігріву працюють на автовокзалах та залізничному вокзалі.

  • Залізничий вокзал (пл. Привокзальна, 1),
  • Центральний автовокзал (вул. Київська, 8),
  • Західний автовокзал (вул. Хмельницьке шосе, 107),
  • Східний автовокзал (вул. Ватутіна, 18),
  • ГО "Полум'я надії" (вул. В.Інтернаціоналістів, 12 та вул. Пирогова, 74).

Читайте також: На Вінниччині розгорнули 187 пунктів обігріву. Де їх знайти

Пункти обігріву у Вінниці
Суспільне Вінниця

На центральному автовокзалі спеціальних місць для безхатченків не виділяли, каже старша диспетчерка Ірина Маршалик. Додає, кілька останніх днів вони приходять грітися переважно вночі.

"Якщо потрібно, люди приходять, обігріваються, ми дозволяємо їм тут бути. Якщо люди приходять і скаржаться, то ми просимо їх далі від людей сідати, наприклад, в іншій стороні залу. Люди іноді розуміють, іноді ні, але ми намагаємося знайти спільну мову", – каже Ірина Маршалик.

Пункти обігріву у Вінниці
Суспільне Вінниця

Щодня, під час патрулювання містом, допомагають кільком десяткам безхатьків одягом та їжею, каже представник ГО “Полум'я надії" Андрій Жура.

"Ми як організація "Полум’я надії" спільно із департаментом соціальної політики, центром сім'ї та молоді проводимо рейди – чим холодніше на вулиці, тим частіші рейди. На минулому тижні таких було два. На цьому тижні ми також патрулюватимемо вулиці міста, щоб виявити людей, які можуть замерзнути", – говорить представник ГО “Полум'я надії" Андрій Жура.

Пункти обігріву у Вінниці
Суспільне Вінниця

Змерзлих і голодних безхатьків везуть до стаціонарних пунктів допомоги, каже Андрій Жура. До одного з таких, по вулиці Пирогова, 74, прийшов Володимир. Чоловік розповідає, власне житло згоріло 4 роки тому, ночує переважно у підʼїздах. Сюди час від часу приходить поїсти та погрітися.

"Можу прийти попити чаю, поїсти супу. Дякую їм. Завдяки цим людям та пунктам обігріву я живий ще. Якби їх не було – помер би давно", – розповів Володимир.

Пункти обігріву у Вінниці
Суспільне Вінниця

За словами вінницького синоптика Юрія Власова, морози на Вінниччині протримаються до 30 грудня. Найхолодніше буде цієї ночі: до – 15, із хуртовинами. Першого січня потепліє до +5.

Читайте також

  • Затримали чоловіка, що "мінував" вокзал та лікарню у Вінниці
  • Попередня причина — переохолодження: на Вінниччині зниклого неповнолітнього юнака знайшли мертвим
На початок